Шкарлет - міністр

Рада таки призначила Шкарлета міністром освіти

Верховна Рада 226 голосами призначила в.о. міністра освіти і науки Сергія Шкарлета на посаду міністра, незважаючи на рекомендації профільного комітету.

Напередодні комітет Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій відмовився підтримати кандидатуру Сергія Шкарлета на посаду міністра освіти.

Але кандидатуру підтримало 226 нардепів, зокрема, 171 нардеп від “Слуги народу”, всі присутні на засіданні 20 дерутатів ОПЗЖ, 12 членів партії “За майбутнє”, 16 з депутатської групи “Довіра” та 7 позафракційних.

Після голосування народних депутатів, Шкарлета було запрошено скласти присягу. Коли новообраний міністр вийшов на трибуну, низка народних обранців почала кричати “Ганьба”, інша частина – аплодувати.

Після того як Шкарлет все ж таки склав присягу, вітати його підійшли нардепи зі “Слуги народу”, з якими він прослідував до зали Ради. Голові ВР Дмитру Разумкову довелось нагадувати міністру, що “його ложа трохи в інакшому місці”.

Читати також:  Уряд призначив виконувача обов'язків міністра освіти

Нагадаємо, що 25 червня 2020 року Шкарлет став в.о. міністра освіти, хоча профільний комітет не підтримав його кандидатуру.

Нещодавно низка організацій та профспілкок написали листа президенту Володимиру Зеленському, закликавши його посприяти призначенню Шкарлета міністром освіти. Зокрема, за це виступили ексміністр охорони здоров’я Станіслав Ніколаєнко, ректор КПІ імені Ігоря Сікорського Михайло Згуровський і колишній ректор КНУ імені Шевченка Леонід Губерський.

Пізніше наукове співтовариство і громадські організації написали два листи проти призначення Шкарлета. Один з них вже підписали понад 300 науковців.

Шкарлет — доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України. З травня 2010 року обіймав посаду ректора Чернігівського національного технологічного університету.

Читати також:  Уряд призначив виконувача обов'язків міністра освіти

Йому закидають підтримку Партії регіонів і зв’язки з колишнім міністром освіти Дмитром Табачником в уряді Миколи Азарова. У 2013 році Табачник вручив Шкарлету нагрудний знак і посвідчення Заслужений діяч науки й техніки України.

Шкарлета також звинувачують у плагіаті в його наукових роботах. 11 вересня Комітет з питань етики Нацагентства із забезпечення якості вищої освіти підтвердив плагіат в трьох роботах в.о. міністра освіти.

Шкарлет пояснив, що наукові роботи, в яких виявили плагіат, були написані або в співробітництві з іншими вченими, або тільки під його редактурою.

На Шкарлета також покладають відповідальність за провал початку навчального року в умовах пандемії коронавірусу. 1 вересня під будівлею Кабміну пройшла акція протесту з вимогою його відставки.

25 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up