ООН визнала владу в Криму "окупаційною адміністрацією Росії"

ООН визнала владу в Криму “окупаційною адміністрацією Росії”

Генасамблея ООН прийняла резолюцію, якою Крим визнається окупованою територією України, а влада Криму визнаються окупаційною адміністрацією Росії.

“Генеральна Асамблея ООН ухвалила оновлену українську резолюцію „Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь, Україна“. Цьогоріч її положення суттєво посилені. Нові елементи відображають численні факти масових порушень прав людини на тимчасово окупованому півострові”, – заявив Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

На рівні ООН вперше зафіксовано, що такі посадові особи повинні розглядатися лише як „окупаційна влада Російської Федерації“. Документ констатує, що Росія не виконує міжнародні зобов’язання у сфері прав людини та міжнародного гуманітарного права. Зазначається, що рівень дотримання прав людини в Криму після його окупації Росією значно знизився. ГА ООН наголошує, що Росія використовує пандемію COVID-19 для запровадження невиправданих обмежувальних заходів на півострові, посилюючи репресії проти населення, зокрема шляхом залучення ФСБ”, – підкреслив міністр.

Читати також:  У Росії заявили, що кримський міст збудовано

Документ детально зупиняється на підривній господарській діяльності РФ, що виснажує природні ресурси тимчасово окупованого Кримського півострова. Резолюція визнає проблему блокування Росією доступу мешканців Криму до української системи освіти та порушення релігійних прав наших співгромадян. Росія навмисно перешкоджає можливості збереження національної ідентичності, змушує змінювати громадянство, зокрема шляхом обмеження права власності на землю.

Читати також:  ФСБ у Криму затримала ще одного патріота України

“Все це — свідома політика держави-окупанта зі зміни демографічного складу півострова, яка є воєнним злочином. У цьому контексті ГА ООН закликає РФ забезпечити безперешкодний та повний доступ до Криму для міжнародних моніторингових місій, зокрема Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні та СММ ОБСЄ”, — вказано у повідомленні.

29 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up