НАЗК пропонує внести зміни до ЗУ «Про політичні партії в Україні»

Верховна Рада повернула повноваження НАЗК, скасовані Конституційним судом

Верховна Рада повернула повноваження Національного агентства з питань запобігання корупції, які 27 жовтня скасував Конституційний суд. За відповідний законопроект в цілому проголосували 300 депутатів під час засідання, яке відбулося у вівторок, 15 грудня.

Згідно із законопроектом №4470, НАЗК знову має право перевіряти декларації чиновників, контролювати оприлюднення декларацій, а також моніторити спосіб життя посадовців, які вносять декларації. Крім того, агентство зможе мати безпосередній доступ до довідкових систем, реєстрів, банків даних, а також та користуватися державними засобами зв’язку.

Відтепер Національне агентство з питань запобігання корупції матиме право:

Читати також:  У сусіди з Януковичем: Суддів КСУ будуть відправляти до Ростова

-безперешкодно входити до приміщень державних органів за службовим посвідченням та мати доступ до документів та інших матеріалів, необхідних для проведення перевірки;
-вимагати необхідні документи та іншу інформацію, у тому числі з обмеженим доступом, у зв’язку з реалізацією своїх повноважень;
-отримувати в межах своєї компетенції письмові пояснення від посадових осіб та службових осіб державних органів;
-відповідно до розподілу обов’язків складати протоколи про адміністративні правопорушення у справах.

Нагадаємо, що 27 жовтня Конституційний суд за поданням 47 народних депутатів ухвалив рішення, яким скасував статтю 366-1 Кримінального кодексу, що передбачає відповідальність за недостовірне декларування. Cуд визнав неконституційними положення законів про перевірку е-декларацій чиновників і скасував повноваження НАЗК з перевірки декларацій та виявлення конфлікту інтересів.

Читати також:  Судді КСУ ухвалили рішення щодо «незаконного збагачення» у власних інтересах - НАЗК

28 жовтня через це рішення НАЗК закрило доступ до Єдиного державного реєстру декларацій, але 29 жовтня доступ до держреєстру е-декларацій було відновлено на виконання розпорядження Кабміну.

НАБУ і НАЗК просило відновити покарання за брехню у деклараціях до кінця грудня, оскільки лише у такому випадку можна притягнути чиновників до відповідальності за неправдиві відомості за 2020 рік.

35 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up