На міжнародній виставці у Ватикані вперше представили український різдвяний вертеп.
Експозиція “100 вертепів світу” відкрилася на площі Святого Петра 13 грудня, повідомляє Радіо Свобода.
Цього року захід, який зазвичай проходить у ватиканських палацах, через пандемію коронавірусу проводять на відкритому повітрі.
Автором українського вертепу є схимонахиня Української греко-католицької церкви Теодозія Полотнюк. Вона родом з Львівської області, але довгий час служила в Донецько-Харківському екзархаті, а потім заснувала Свято-Успенський жіночий скит на Донеччині. Протягом останніх двох років жінка живе в Тернопільській області.
Представлена нею робота виготовлена з екологічних матеріалів: картону, моху, деревини, глини, каменю і піску.
На передньому плані можна розгледіти карпатські ялини, синє озеро й отару овець біля нього. А на другому – подвір’я і хатина з села Многопілля Донецької області. Саме там до початку війни на сході жила схимонахиня Теодозія. Її вертеп символічно відображає дух українського Різдва від заходу до сходу і частково знайомить глядачів із українською різдвяною традицією.

Головна фігура шопки – народжений Ісус – далеко не на видному місці. І в цьому авторка заклала релігійний зміст композиції: перед святом Різдва, переймаючись матеріальними клопотами, люди насправді мало дбають про Христа, і залишають його, як у цьому вертепі, на задньому плані. Тому і привідкриті дверцята мініатюрних хатинок схимонахині ніби закликають людей повністю відкрити свої серця Ісусові, тобто більше дбати про духовні потреби.