У Ватикані вперше представлено український вертеп

У Ватикані вперше представлено український вертеп

На міжнародній виставці у Ватикані вперше представили український різдвяний вертеп.

Експозиція “100 вертепів світу” відкрилася на площі Святого Петра 13 грудня, повідомляє Радіо Свобода.

Цього року захід, який зазвичай проходить у ватиканських палацах, через пандемію коронавірусу проводять на відкритому повітрі.

Автором українського вертепу є схимонахиня Української греко-католицької церкви Теодозія Полотнюк. Вона родом з Львівської області, але довгий час служила в Донецько-Харківському екзархаті, а потім заснувала Свято-Успенський жіночий скит на Донеччині. Протягом останніх двох років жінка живе в Тернопільській області.

Читати також:  Папа Франциск пообіцяв, що у Ватикані ніхто не втратить роботу

Представлена нею робота виготовлена з екологічних матеріалів: картону, моху, деревини, глини, каменю і піску.

На передньому плані можна розгледіти карпатські ялини, синє озеро й отару овець біля нього. А на другому – подвір’я і хатина з села Многопілля Донецької області. Саме там до початку війни на сході жила схимонахиня Теодозія. Її вертеп символічно відображає дух українського Різдва від заходу до сходу і частково знайомить глядачів із українською різдвяною традицією.

Читати також:  Колишнього священнослужителя Ватикану засудили за педофілію
У Ватикані вперше представлено український вертеп

Головна фігура шопки – народжений Ісус – далеко не на видному місці. І в цьому авторка заклала релігійний зміст композиції: перед святом Різдва, переймаючись матеріальними клопотами, люди насправді мало дбають про Христа, і залишають його, як у цьому вертепі, на задньому плані. Тому і привідкриті дверцята мініатюрних хатинок схимонахині ніби закликають людей повністю відкрити свої серця Ісусові, тобто більше дбати про духовні потреби.

45 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up