Азербайджан озвучив інформацію про втрати у війні за Нагірний Карабах

Азербайджан озвучив інформацію про втрати у війні за Нагірний Карабах

Азербайджан уперше офіційно повідомив про втрати своєї армії за півтора місяці бойових дій у Нагірному Карабасі та прилеглих районах.

У четвер, 3 грудня, міністерство оборони заявило про 2 783 загиблих і 1 245 поранених військовослужбовців. Понад 100 солдатів вважаються зниклими безвісти. «Наші землі, про які ми мріяли майже 30 років, були звільнені від окупації ціною крові і життів наших мучеників», – ідеться в повідомленні оборонного відомства Азербайджану.

Раніше влада Вірменії повідомила, що сумарні втрати її армії за час конфлікту склали 2 660 військовослужбовців. Азербайджан заявляє, що ця цифра занижена в рази. У відповідь на це міністр охорони здоров’я Вірменії Арсен Торосян зазначив, що йдеться не про остаточну цифру, оскільки пошук і впізнання загиблих ще не закінчені.

Читати також:  У Нагірний Карабах готові вирушити 20 тис. "добровольців" із РФ

Точні дані про втрати техніки з обох сторін дотепер відсутні. Азербайджан заявляв, що Вірменія втратила 305 танків, 79 БМП, 251 артилерійську гармату і шість ракетних комплексів С-300. Офіційного підтвердження цієї інформації з боку Вірменії немає.

Конфлікт у Нагірному Карабасі триває з кінця 80-х років.

Різке загострення конфлікту розпочалося наприкінці вересня, коли азербайджанські військові почали наступ із метою повернути території.

Читати також:  Турецький парламент дозволив розміщення своїх військових у Нагірному Карабасі

9 листопада президенти Росії, Азербайджану і прем’єр-міністр Вірменії підписали спільну заяву про повне припинення бойових дій у Нагірному Карабасі. Азербайджанська і вірменська сторони зупинилися на фактично утримуваних позиціях, у регіоні розміщені російські миротворці. Азербайджан повернув усі втрачені на початку 90-х років райони по периметру Нагірного Карабаху.

34 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up