"Це була молитва": Будапешт виправдовує дії сепаратистів на Закарпатті

“Це була молитва”: Будапешт виправдовує дії сепаратистів на Закарпатті

Новообрані депутати Сюртовської ОТГ на Закарпатті під час прийняття присяги виконували не національний гімн Угорщини, а “давню молитву”.

Таку заяву зробило посольства Угорщини в Україні, коментуючи скандал, що трапився на Закарпатті, передає “Європейська правда“.

“З’ясувалося, що особа, яка зробила запис і опублікувала її з очевидно недоброзичливо метою – яка, до речі, є членом сім’ї політика, який зазнав поразки на виборах – навмисно не записав державний гімн України, який пролунав в кінці сесії, і тільки після цього присутні заспівали національну молитву угорців, якій кілька сотень років, і яка згодом стала державним гімном Угорщини”, – йдеться в повідомленні.

Читати також:  На Закарпатті провели обшуки у братів Балогів - правозахисник

Угорські дипломати пояснили, що “молитва” є частиною культурної спадщини угорців і використовується угорськими громадами у всьому світі не як символ приналежності до угорської нації.

У посольстві також вказали на статтю 6 Закону України “Про національні меншини в Україні” від 1992 року, яка гарантує використання національних символів для цих меншин.

“Це стало можливим завдяки такому зразковому і сучасному законодавчому положенню, і зараз вже десятиліттями спостерігається практика, згідно з якою в поселеннях, де проживають угорці, присутні угорські національні кольори, а під час урочистостей лунає національна молитва. Ми сподіваємося, що ця прекрасна і високо цінуємо традиція поваги до різних національностей і меншин буде безперешкодно тривати в Україні”, – підсумували дипломати.

Читати також:  У Закарпатті виявили велике родовище золота

Однак зазначимо, що “багатовіковий” гімн Угорщини написав в 1823 році угорським поетом Ференцом Кельчеї.

36 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up