У Львові презентували видання «Пересильна тюрма №25»

У Львові презентували видання «Пересильна тюрма №25»

У Львові презентували документальне видання “Пересильна тюрма №25”, підготовлене фахівцями музею “Територія Терору”.
Захід проходив онлайн.

Про повідомляє Укрінформ.

Як підкреслив на презентації голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович, втілення проєкту важливе як частина великої роботи з візуалізації української історії, що робить пам’ять “більш відчутною”.

“Неможливе функціонування історичного наративу країни, якщо він не буде візуалізований… Ми живемо в епоху, коли, якщо немає візуалізації наративу, історичних постатей, місць пам’яті, то пам’ять мертва, вона не працює”, – зазначив Дробович.

Координатор проєкту – директор Меморіального музею тоталітарних режимів “Територія терору” Ольга Гончар зазначила, що основні роботи з підготовки видання припали на час карантинних обмежень. Через це були утруднені і комунікація між співробітниками, і доступ до архівів, і спілкування зі свідками. При цьому саме усні розповіді були дуже важливим джерелом інформації про пересильну тюрму №25, а приватні архіви дозволили збагатити видання фотографіями.

Читати також:  В Дрогобичі знайшли останки жертв НКВС

Пересильна тюрма № 25 діяла у Львові з 1944 по 1955 рр. За словами одного з авторів видання, кандидата історичних наук, наукового співробітника музею “Територія терору” Олександра Пагірі, вона була найбільшою установою такого типу у повоєнній УРСР.

Тюрма стала місцем концентрації засуджених в’язнів із шести тогочасних західноукраїнських областей: Львівської, Дрогобицької, Станіславської, Тернопільської, Чернівецької і Закарпатської, – перед вивезенням їх до таборів та інших тюрем. У 1949-50 рр. тюрма входила до інфраструктури депортації. Одночасно в ній перебувало в різні часи по 3-6 тис.осіб.

Читати також:  На Львівщині відновили криївку УПА

Видання здійснене українською мовою з паралельним англійським перекладом, ілюстровано фотографіями з приватних архівів та створеною співробітниками музею інфографікою.

28 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up