Телесеріал «Ферзевий гамбіт» популяризує шахи в Україні, - сестри Музичук

Телесеріал «Ферзевий гамбіт» популяризує шахи в Україні, – сестри Музичук

Серіал «Ферзевий гамбіт» («The Queen’s Gambit») на Netflix б’є рекорди перегляду. За майже місяць від прем’єри серіал у світі подивились понад 62 мільйони підписників, але аудиторія ще більша.

Серіал екранізований Скоттом Френком за романом Волтера Тевіса «Гамбіт королеви», чи «Хід королеви». Серіал – на першій сходинці і у рейтингу Netflix і в Україні. Він популяризує цю гру у нашій країні, вважають відомі шахістки Анна і Марія Музичук, повідомляє Радіо Свобода.

Анна і Марія Музичук дивились серіал «Ферзевий гамбіт» із зацікавленням, зосереджували увагу на шахових партіях, яких у фільмі чимало, від дружніх поєдинків до міжнародних турнірів.

До того ж, у фільмі розповідається історія жінки-шахістки Елізабет Гармон, яку в дитячому віці навчив грати у шахи працівник притулку. Хоч Елізабет і вигаданий персонаж, але близький українським шахісткам. Вони грають у шахи з дитинства.

Однак чи впізнавали Анна і Марія Музичук якоюсь мірою себе у головній героїні?

«Я б не сказала, що асоціювала себе з головною героїнею. Жінки насправді слабше грають у шахи від чоловіків. Такої жінки, яка б перемагала всіх чоловіків-шахістів ніколи не було. Але мені сподобалося, що у серіалі багато позитивних моментів, є багато відгуків. Сподобалася гра акторів, тому що важко, не будучи шахістом, увійти у цю атмосферу, сидіти за дошкою, передати ті емоції і рухи, як ми ведемо гру, як ми думаємо. Звісно, що серіал не відображає нашого способу життя. Фільм залишається фільмом. Звичайно, що немає таблеточок, які випив і став чемпіонкою світу. Щоби досягнути успіху, високого результату, потрібно дуже багато працювати. Можливо, людям подобається, що таким легким способом у вигляді таблетки можна 8 років не грати у шахи, як у серіалі, а потім повернутися і знову бути на висоті. Такого в житті немає, тому розумію, чому серіал такий популярний», – говорить чемпіонка світу Марія Музичук.

Читати також:  Марія та Анна Музичук зі Львова увійшли у топ-10 найкращих шахісток світу

Серіал «Ферзевий гамбіт» популяризує гру у шахи, зауважують сестри Музичук. Чимало батьків телефонують до тренерів із проханням навчити їхній дітей грати у шахи.

«Серіал зробив величезний плюс для шахів, тому що їх популяризує. Навіть коли ми виграємо якийсь турнір, про це пишуть у пресі, то до наших батьків телефонують люди з проханням навчати їхній дітей грати у шахи. А тут такий популярний серіал – і одразу ж всі почали шукати, як навчитися грі у шахи», – каже Марія Музичук.

Читати також:  Львів'янин став переможцем юнацького чемпіонату України з шахів

«Багато людей, переглянувши серіал, дуже зацікавились грою, є запит на шахи. Навіть зацікавились ними ті, хто не вмів ніколи грати у шахи чи закинув цю справу. Не лише у світі, але й в Україні зріс інтерес. Хоча в нашій країні це розвинений вид спорту. Люди скучили за добрими історіями, емоційними, а серіал їм це дає. До того ж, мало в якому спорті жінки можуть конкурувати з чоловіками, як це є у шахах», – продовжує Анна Музичук.

Сестри Музичук родом зі Стрия Львівської області. Займатись шахами почали з двох років. Батьки спершу показували їм шахові фігури, а у три роки майбутні чемпіонки вже знали правила гри. Сестри започаткували у Львові програму «Шахи в школах». Оскільки знали про такий досвід у світі і відомо, розповідають вони, що ті діти, які займаються шахами, більш успішні у навчанні та й загалом у житті.

У січні наступного року сестри Музичук братимуть участь у шаховому турнірі Гран-прі в Гібралтарі.

40 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up