Уряд скеровує до ВР законопроєкт про соцзахист людей похилого віку

Шмигаль: Повний локдаун можливий в кінці грудня

В Україні в кінці грудня можуть ввести повний локдаун в разі, якщо карантин вихідного дня не допоможе знизити навантаження на лікарні.

Остаточне рішення можуть ухвалити вже на початку наступного місяця. Про це на засіданні Кабміну 25 листопада заявив прем’єрміністр Денис Шмигаль.

“Ефективність та результат можемо оцінити спочатку грудня. Фіксуємо зниження мобільності населення. Зараз найнижча мобільність з часу повного карантину. Результатом має бути плато за кількістю хворих. Певне поліпшення вже є сьогодні. У нас, фактично, два тижні, як стабілізувався кількість хворих в лікарнях на рівні 27-28 тисяч. Ми не переходимо позначку в 30 тис.”, – сказав Шмигаль.

За його словами, свята можуть привести до сплеску захворюваності. Тому Кабмін уже розробляє сценарій повного локдауна.

Читати також:  У Львові про коронавірус сповіщають через гучномовці

“Ми розуміємо, що кінець грудня та початок січня — період новорічних свят. Це зустрічі, ярмарки, тісні контакти між людьми. І все це може дати значний поштовх до сплеску хвороби, якого медична система може не витримати. Уряд не приховує та говорить відкрито, що ми розробляємо план реагування на випадок погіршення ситуації”, – сказав прем’єр.

Нагадаємо, що раніше про можливість запровадження жорсткого карантину на Новорічні свята заявляв міністр культури Олександр Ткаченко.

 “Я не викрадач Різдва. Це моя думка, яка виникла через дискусії щодо карантину вихідного дня. Певною мірою обмеження нам потрібні, тому що є високі цифри захворювання. Очевидно, що також потрібно прогнозування. Креативній індустрії, сфері культури, малому та середньому бізнесу треба розуміти, коли можуть бути додаткові обмеження”, – розповів чиновник.

Читати також:  На Львівщині за відпочинок у парках оштрафують 91 особу

Міністр пояснив, що на свята буде спостерігатися велике скупчення людей, якого не можна допустити. “Мені здається, потрібен двох-трьох тижневий обмежувальний період. Я не знаю, в якій формі, але це дало б бізнесу можливість прогнозувати свої збитки, плани про те, як можна було б діяти зараз, перед святами, під час свят, і після свят”, – підсумував Ткаченко.

39 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up