Садовий "кладе" на закон заради передвиборчого піару, - політик

Новообрані депутати ЛМР збираються на сесію без Садового

Згідно з рішенням ТВК, завтра, 24 листопада, відбудеться перша сесія новообраної Львівської міської ради. Голова фракції Блоку Петра Порошенка у Львівській міській раді Петро Адамик заявив, що її проведення вимагає закон.

Про це він написав на своїй сторінці у «Facebook».

«Як голова фракції Європейська Солідарність Львів наголошую на тому, що ТВК ухваливши рішення про проведення сесії Львівської міськради завтра, 24 листопада, а не 3 грудня, виконала норму статті 46 закону «Про місцеве самоврядування» згідно якої «перша сесія новообраної сільської, селищної, міської ради скликається відповідною територіальною виборчою комісією не пізніш як через два тижні після реєстрації новообраних депутатів ради в кількості, яка забезпечує повноважність складу ради відповідно до статті 45 цього Закону…  

У разі, якщо на час проведення першої сесії відповідний сільський, селищний, міський голова не зареєстрований відповідно до закону про місцеві вибори, про що на сесії ради інформує голова територіальної виборчої комісії, рада обирає тимчасову президію з числа депутатів ради в кількості трьох- п’яти осіб. Члени тимчасової президії почергово головують на пленарних засіданнях ради до обрання секретаря ради, – написав Адамик.

Читати також:  Як заповнити бюлетень на місцевих виборах, - роз'яснення ЦВК

«Тобто ми, депутати, вимагаємо виправити помилку та провести першу сесію відповідно до закону. Ми не хочемо розпочинати роботу з порушень законодавства.

Якщо чиновники Андрій Садовий не виконають рішення ТВК та норми закону, і не забезпечать можливість (приміщення, зокрема) для проведення першої сесії Львівської міськради, то якраз такі кроки й будуть свідчити про спробу узурпації влади.

Садовий стурбований і звернеться до суду

Натомість Андрій Садовий оцінив проведення сесії без нього, як спробу узурпації влади у місті. Тому це рішення будуть оскаржувати. Мер зазначив, що такої ситуації у Львові ще не було, тому сподівається, що здоровий глузд все ж переможе.

Мер наголосив, що рішення прийняли таємно, і воно може призвести до непоправних наслідків. Тому очікують справедливого рішення суду.

Читати також:  Денис Шмигаль проголосував на виборчій дільниці у Львові

«Ніхто нас не повідомляв про це рішення. Представники «Самопомочі» за це рішення не голосували — проголосували члени інших партій. Так виглядає, що вони з’єднані одною групою, і є один центр керування. Журналістів на це засідання теж не запрошували. Це якийсь нічний поствиборчий синдром. З чим він пов’язаний — потрібно питати голову виборчої комісії. Мене про це рішення теж не поінформували, я про нього дізнався з медіа.

Якщо сесія відбудеться, то з дня присяги депутатів, міський голова Садовий втрачає повноваження, і хтось на цей час має керувати містом. Згідно з законодавством, єдина особа, яка може це робити, — це секретар ради. Та за законом пропонувати секретаря має міський голова. І тут рішення комісії входить в суперечність із законом, зі здоровим глуздом. Це просто підстава для міста, для громади. Сьогодні треба показувати єдність. Я свою руку протягнув кожному депутату, натомість спеціально хочуть роздвоїти, зробити якусь диспропорцію.

Я надіюся, що суд, в який скерували позови, зупинить це безчинство, і буде рішення, яке заборонить проводити нелегітимну сесію міської ради.”

42 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up