білоруські письменники

Більше 140 білоруських письменників вимагають, щоб Лукашенко прийняв волю народу

Більше 140 білоруських літераторів, в числі яких і нобелівський лауреат Світлана Алексієвич, звернулися до влади республіки та громадськості з відкритим листом.

У ньому письменники висловили серйозну стурбованість тим, «що протягом останніх 100 днів в нашій країні спостерігається постійна ескалація насильницьких дій з боку силових структур і адміністративних призначенців до громадян, які виходять на мирні акції протесту і солідарності».

Звернення опубліковане на сайті Спілки письменників Білорусі (СПБ).

Читати також:  У Мінську паніка через перших хворих на коронавірус

Підписанти зазначили, що таких масштабних репресій понад сорок років не було ні в одній з держав Європи. Допускається побиття затриманих, на винних в цьому силовиків не заводяться кримінальні справи, а президент країни дає прямі вказівки відраховувати з вузів студентів та звільняти з роботи тих, хто не згоден з державною політикою.

Автори листа звернулися до представників влади, «яка зберегла здоровий глузд», з вимогою: «Поки ви не обрушили країну в безодню насильства і загальної кризи, – негайно припиніть масові репресії, знущання над людьми, які хочуть змін, визнайте свою поразку і прийміть волю народу!»

Читати також:  У Лукашенка помітили симптоми коронавірусу

Зазначимо, що відкритий лист підписали близько чверті членів СПБ.

Протести в Білорусії після минулих 9 серпня президентських виборів, перемога на яких була «присуджена» Олександру Лукашенко, не вщухають вже 100 днів.

45 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up