Анна Кисіль

У Торонто померла Анна Кисіль

У вівторок, 17 листопада, в Канаді померла відома українка Анна Кісіль.

Про сумну звістку повідомила народна артистка Марія Бурмака на своїй сторінці в Facebook.

“Не стало Aнни Кісіль. Український Торонто – це була вона. Мабуть, всі українські артисти, які були в Канаді, виступали в її “Золотому Леві”, вона завжди запрошувала в гості, а одного разу сказала мені: “Якщо у тебе щось відбудеться в Канаді, у тебе завжди є мій будинок”. Велика українка. Хороша і красива серцем і душею. Мабуть, Богу ти стала потрібніше. Дякую, Аня, що ти була”, – написала Марія.

Відомо, що Анна Кісіль проживала в Канаді в місті Торонто. Вона була власницею знаменитого ресторану “Золотий Лев”, який часто відвідували зірки-гастролери.

Українка була другим заступником президента Світового конгресу українців, а також головою Всесвітньої федерації українських жіночих організацій і членом Управи конгресу українців Канади.

Значну частину свого життя Анна Кисіль провела в Україні. Вона народилася в місті Яремче на Прикарпатті, освіту здобула у Львівському будівельному технікумі і Львівському політехнічному інституті, де отримала спеціальність інженера-викладача будівельних дисциплін.

«З 1990 року пані Анна жила та працювала у Канаді, де їй вдалося розбудувати успішний бізнес – Мeest Corporation Inc. (доставка приватних та комерційних вантажів в Україну та інші країни), виробництво «Росан-Пак» (Україна), компанія Мeest Media, а також відомий у Торонто ресторан «Золотий лев» та банкетний зал «Княжий двір», де відбувається чимало заходів української громади», – ідеться в повідомленні.

«Пані Анна завжди щедро жертвувала кошти на розвиток української культури та освіти в Україні і діаспорі, зокрема фінансово підтримувала діяльність дитячих центрів в Україні, бібліотек, видавництв», – інформує Diaspora.ua.

У жовтні 2020 року посол України в Канаді Андрій Шевченко вручив Анні Кисіль нагороду президента України, Хрест Івана Мазепи. Це відбулося на річних загальних зборах Світового конгресу українців в присутності понад 170 учасників.

153 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up