Підприємцям показали дулю. Карантин вихідного дня залишається

Верховна Рада не змогла ухвалити свою постанову, якою збиралася рекомендувати уряду скасувати запроваджений ним карантин вихідного дня, що викликав протести підприємців.

Натомість Рада зобов’язала Кабінет міністрів України за сім днів інформувати громадян про посилення протиепідемічних заходів.

Постанову «Про своєчасне інформування громадян у разі посилення протиепідемічних заходів з метою належної підготовки до такого посилення» на засіданні 17 листопада підтримали 303 народних депутати.

Голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький, який доповідав із цього питання, повідомив, що уряд не пізніше ніж за 7 календарних днів до початку дії заборон повинен:

  • забезпечити оприлюднення переліку обмежувальних протиепідемічних заходів;
  • проінформувати про заходи, що будуть запроваджені для підтримки вразливих груп населення, працівників і суб’єктів господарювання, зокрема щодо організації перевезень працівників до місця роботи та у зворотному напрямку;
  • внести до Верховної Ради України відповідний законопроєкт, яким передбачатиметься надання державної підтримки та пільг населенню і суб’єктам господарювання, які зазнають негативних наслідків у зв’язку з посиленням протиепідемічних заходів.
Читати також:  Шмигаль: Якщо карантин вихідного дня не спрацює - будуть жорсткіші заходи

Йдеться про запровадження обмежень щодо: перевезень пасажирів автомобільним, залізничним транспортом, міським електротранспортом, метрополітеном у міському сполученні; відвідування закладів освіти здобувачами освіти; приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сферах культури, громадського харчування, торговельного і побутового обслуговування.

У Верховній Раді вважають, що їхнє рішення сприятиме зменшенню соціальної напруги, яка може виникнути у разі посилення карантинних обмежувальних заходів, і надасть можливість населенню і суб’єктам господарювання підготуватися до їх запровадження.

Читати також:  Біля Верховної Ради триває акція підприємців

Раніше в уряді заявили, що в разі, якщо дійсні зараз карантинні заходи не будуть дотримані, і кількість хворих на COVID-19 значно зросте, це спричинить різке навантаження на медичну систему і змусить вдатися до повного 3-тижневого локдауну.

56 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up