Президентом Молдови обрано Майю Санду

Екс-прем’єр Молдови і глава опозиційної партії «Дія і солідарність» Майя Санду перемогла на президентських виборах в неділю, свідчать дані ЦВК країни.

Санду після підрахунку 98% протоколів набирає 54% голосів виборців. Чинний президент Ігор Додон, який балотувався на другий термін, набрав 46%.

Всього Санду підтримали майже 800 тис. громадян Молдови, за Додона проголосували 685 тис.

При цьому на виборчих дільницях за кордоном більше 80% голосів віддано за Санду, а в Придністров’ї 85,8% виборців підтримали Додона.

Майя Санду подякувала своїх виборців і заявила про намір домагатися розпуску парламенту і дострокових парламентських виборів.

Проросійський кандидат Додон поки не визнав свою поразку і обіцяв провести брифінг після засідання вищого керівництва країни вранці в понеділок.

Читати також:  Україна приєдналася до перших за 1,5 року переговорів щодо Придністров’я

Майя Санду, ще будучи прем’єр-міністром країни, в липні 2019 року відвідувала Україну і зустрічалася з президентом Володимиром Зеленським.

Під час зустрічі Санду запевнила, що Молдова повністю підтримує територіальну цілісність України.

“Я відчуваю любов і повагу до українців, які пожертвували своїм життям, щоб захистити свою країну, її суверенітет і майбутнє як європейської держави”, – говорила вона.

Також будучи главою уряду Молдови, Санду просила допомоги України в боротьбі з контрабандою в Придністров’ї.

“Ми б хотіли запросити людей з України, з Румунії, щоб перейняти досвід цих країн … досвід колег з Києва, де вже є досвід створення спеціального антикорупційного суду, агентств, які борються з великою корупцією”, – відзначала вона.

Читати також:  Львівщина тісніше співпрацюватиме з Молдовою

Також в новому інтерв’ю журналісту Дмитру Гордону вона заявила, що поважає територіальну цілісність України.

“Я завжди говорила, що поважаю територіальну цілісність України. І я вважаю, що тільки так можна побудувати хороші відносини. І ще я вважаю, що Молдова і Україна знаходяться в одній геополітичної зв’язці. І для нас дуже важливо, що Україна поставила за мету, завдання для того, щоб бути ближче до Європейського союзу. Для нас це дуже важливо. і ми сподіваємося, що ви продовжите йти цим шляхом. Тому що тоді і ми зможемо піти по шляху зближення з Європейським союзом”, – відзначала вона

51 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up