Партії створили. Тепер треба знайти партійців

Парадокс останньої виборчої кампанії полягає у тому, що хоча самі вибори відбувались на основі партійних списків, більшість кандидатів були саме позапартійними.

Політично активні громадяни, які хочуть щось змінити у своїй громаді були вимушені прийняти запропоновані законодавцем правила гри. І далі все залежало від політичного нюху того чи іншого кандидата – чи зумів він поставити на правильний партійний бренд, який допоможе йому потрапити у обрану ним місцеву раду.

До таких висновків дійшли експерти Центру інституційного моделювання, оцінювання та рейтингування (ЦІМОР) на основі моніторингу списків кандидатів до місцевих рад по Львівській області.

Отже, лише дві політичні партії – ВО «Батьківщина» та «Європейська Солідарність» зуміли не лише покрити майже всі місцеві ради на терені Львівщини своїми списками кандидатів, а й сформувати ці списки в основному за рахунок власних активістів, відповідно 65 та майже 62% від загальної кількості кандидатів по Львівщині від цих політсил.

Списки кандидатів до Меденицької Городоцької, Перемишлянської та Мостиської ОТГ від «Батьківщини» та Бориславської, Дрогобицької, Трускавецької, Бродівської, Моршинської, Новороздільської, Червоноградської, Мостиської, Новояворівської, Яворівської та Івано-Франкове ОТГ і Яворівської районної ради від Європейської Солідарности 100% забезпечені партійцями, ще чимало списків від цих двох політсил забезпечені власними партійцями на 90, або принаймні на 80%. І лише в окремих випадках цим двом політсилам не вдалось забезпечити власну партійну більшість.

Читати також:  У Львові працюють усі виборчі дільниці

Для порівняння – всі інші партії, а загалом в виборах до місцевих органів влади брало участь 28 політсил, не змогли забезпечити партійцями навіть половини свого списку. І це при тому, що деякі партії виставили свої списки у 2-3, а подекуди і до однієї місцевої ради.

Отже більш-менш пристойний показник партизації своїх партійних списків показали ВО «Свобода», «Разом Сила» та Конгрес Українських Націоналістів – на рівні 44-45%. Інші, навіть парламентські партії, виявились на диво безпартійними – громадські активісти готові використовувати їх бренд, однак зв’язувати себе довготривалими зобов’язаннями не поспішали. Це саме стосується і деяких партій, для яких Львівщина вважається базовим регіоном.

Той факт, що менше четверті кандидатів від ОПЗЖ на Львівщині є членами цієї партії не здивує напевно нікого. Однак лише кожен п’ятий кандидат від НРУ – партії, яка тривалий час визначала політичний клімат на Галичині, є рухівцем за партквитком. Українська Галицька Партія, зародилась тут, у Львові, однак тут ситуація з партизацією ще гірша. Так само як і в іншої, уже парламентської партії «Голос». «Самопоміч» — партія, яка тісно пов’язана з чинним міським головою Андрієм Садовим – лише кожен 10 кандидат є їхнім партійцем. Понад те, вкрай мізерний рівень партизації «Самопомочі» виявився навіть у їхній цитаделі – списку до Львівської міської ради – тут партійцями є лише 38% кандидатів від «Самопомочі».

Читати також:  Мер Львова Садовий намагався проголосувати за закордонним паспортом

Як з’ясувалось немає черги бажаючих отримати зелений партквиток правлячої партії «Слуга Народу» — за цим показником послідовники Володимира Зеленського зайняли одне з останніх місць у цьому рейтингу – по області рівень партизації їхнього списку не дотягнув навіть до позначки 4%(!!!). Та й цього показника вони досягли за рахунок списків до Давидівської та Хирівської ОТГ, які їм вдалось майже повністю сформувати із власних партійців. Плюс Добромильська та Сокальська ОТГ, де вони залучили по одному партійцю. Більше жодних структур у правлячої партії на Львівщині немає.

Олександр Сирцов, політичний аналітик

60 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up