Президентські вибори у США: триває підрахунок голосів

У США завершуються президентські вибори і вже надійшли попередні результати голосування з кількох штатів.

Аби здобути перемогу на президентських виборах, кандидат має отримати 270 з 538 місць у Колегії виборців, яка формально обирає президента США, повідомляє ВВС.

Станом на 6:00 за київським часом, відомі лідери у 31 з 50 штатів. Дональд Трамп має 114 голосів виборників, Джо Байден – 192 голоси.

Втім, ці розрахунки ще не включають хиткі штати, де передвиборчі опитування не показували чіткого лідера і які мають найважливіше значення для визначення переможця виборів.

До хитких відносять, зокрема, південні штати Флориду, Джорджію, Техас, Аризону, Північну Кароліну, гірський штат Колорадо, штати Міннесота та Вісконсин на Середньому Заході, а також індустріальні штати півночі – Пенсильванію, Мічиган, Огайо. Підрахунок голосів у них ще не завершений.

Читати також:  Трамп опублікував фото собаки, що брав участь в ліквідації лідера ІДІЛ

Зокрема, у штаті Флорида вже підрахували 94% голосів, і Дональд Трамп тут станом на 6:00 отримує понад 51% голосів, Джо Байден – майже 48%. Проте підрахунок голосів ще триває.

Сонячний штат, як ще називають Флориду, має 29 з 538 місць у Колегії виборників, яка формально обирає президента США, і за нього традиційно йде жорстка боротьба.

Читати також:  Трамп просив Зеленського зайнятися справою свого конкурента. Опублікувано запис розмови двох президентів

Згідно з опитуванням Edison Research/NEP, у Флориді Дональд Трамп переміг серед білих американців (61%) та людей віком від 45 років (52%), а також здобув голоси 52% виборців-чоловіків.

Натомість Джо Байден отримав голоси 89% афроамериканців у цьому штаті та 53% американців латиноамериканського походження, і переміг серед молодих виборців віком до 29 років (61%). За кандидата демократів також голосували 52% жінок в цьому штаті.

В іншому південному штаті – Джорджії, Дональд Трамп лідирує з 55% голосів після підрахунку 61% бюлетенів.

148 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up