Депутати передали у КСУ вимогу про відставку 11 суддів

Голова парламентської фракції партії “Слуга народу” Давид Арахамія разом з іншими народними депутатами приніс до Конституційного Суду підписану напередодні більш ніж 200 парламентаріями заяву зі зверненням до 11 суддів КС, які голосували за рішення щодо антикорупційної реформи, добровільно подати у відставку.
Про це повідомляє Укрінформ.

“Це політична заява, яка спрямована на те, щоб закликати 11 суддів, не всіх, – я підкреслюю, є судді, які не голосували за це рішення про скасування дуже важливої антикорупційної реформи, зокрема, електронного декларування, – і для того, щоб вони зрозуміли, що народні депутати – це делеговані суспільством суб’єкти законодавчої ініціативи, що немає довіри після таких рішень до цих суддів, і закликаємо їх скласти свої повноваження добровільно”, – сказав Арахамія на брифінгу біля будівлі КС.

Він уточнив, що заяву підписали 226 народних депутатів.

За словами політика, якщо судді проігнорують заяву парламентаріїв і не складуть повноваження, наступним кроком буде низка законодавчих ініціатив, які мають запобігти подальшим рішенням КС, які “могли б зруйнувати незалежну антикорупційну інфраструктуру”.

“Вони (судді КС – ред.) там мають у своїй програмі розглянути питання конституційності роботи Вищого антикорупційного суду. Це може напряму спричинити призупинення безвізового режиму з ЄС. Я думаю, що народ України точно не буде прощати таких рішень. Деякі законопроєкти просто блокують, фактично, тимчасово роботу Конституційного Суду. Деякі законопроєкти, зокрема президентський, спрямовані на те, щоб взагалі перезавантажити повністю склад. Будемо визначатися, як парламент”, – поінформував Арахамія.

При цьому голова фракції “Слуги народу” зауважив, що голосування за президентський законопроєкт, який пропонує розпуск усього складу КСУ, є найбільш жорстким сценарієм.

“Це найбільш жорсткий сценарій, законопроєкт Президента, тому вчора в комітеті ми його не розглядали. Ми зараз ідемо більш таким дипломатичним шляхом. Але все залежить від реакції Конституційного Суду”, – сказав Арахамія.

Заступник голови фракції партії “Голос” Ярослав Железняк, який також прийшов до КС, додав, що до ВР внесено законопроєкт, який збільшує кворум роботи Конституційного Суду до 17 суддів. На його думку, це буде запобіжником щодо роботи КСУ, яка “може бути спрямована проти українського народу”.

27 жовтня Конституційний Суд визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, що передбачає покарання за недостовірне декларування.

53 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up