Хризостом ІІ: РПЦ повинна сприйняти факт надання Україні Томосу

Предстоятель Кіпрської церкви Блаженнійший Хризостом ІІ вкотре засвідчив своє визнання автокефалії Православної церкви України і наголосив, що це має зробити увесь православний світ, враховуючи Російську церкву.

Свою позицію ієрарх озвучив під час телефонної розмови із Митрополитом Київським та всієї України Епіфанієм, написав у Facebook речник Київської митрополії ПЦУ, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій Зоря.

За його словами, предстоятель Кіпрської церкви наголосив на тому, що через рішення Вселенського патріархату, яке засвідчується Томосом, отримали свій автокефальний статус всі нові автокефальні церкви. Тому немає підстав ставити під сумнів Томос про автокефалію Церкви України.

“Архієпископ Хризостом висловив переконання, що інші помісні церкви, включаючи Російську, повинні сприйняти той факт, що Українській церкві наданий Томос і вона є в Диптиху автокефальних церков”, – наголосив Зоря.

Читати також:  Глава ПЦУ закликає усіх робити добро щодня

“Ми поминаємо ваше святе ім’я за літургією серед імен предстоятелів автокефальних церков після імені Митрополита Чехії та Словаччини, і бажаємо вам, нашому улюбленому брату, успішного служіння”, – процитував він слова Хризостома ІІ.

Крім того, архієпископ запросив Епіфанія відвідати з візитом Кіпрську церкву. “Всі країни зараз перебувають у складних обставинах через пандемію, але прошу ваше блаженство пам’ятати про це запрошення, ми будемо раді бачити вас на Кіпрі, піднести з вами молитву”, – сказав предстоятель.

Читати також:  Епіфаній: Російська церква судиться за кожну громаду, що перейшла в ПЦУ

Зі свого боку Епіфаній подякував Хризостому ІІ за приєднання Кіпрської церкви до числа помісних церков, які послідували Томосу про автокефалію ПЦУ та за запрошення.

“Ми всі радіємо встановленню між нашими помісними церквами повноти молитовного і євхаристійного спілкування”, – підкреслив Митрополит Київський та всієї України.

Наприкінці жовтня предстоятель Кіпрської церкви, однієї з найдавніших і авторитетних, автокефалія якої була визнана ІІІ Вселенським собором, згадав ім’я Митрополита Епіфанія в Диптиху під час спільної з членами Синоду літургії.

Після цього російські пропагандистські ЗМІ з посиланням на кіпрське телебачення повідомили, що Митрополит Лімасольський Афанасій нібито покинув літургію на знак протесту.

86 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up