Група суддів КСУ на чолі з Тупицьким відверто симпатизують Росії – Веніславський

Група суддів КСУ на чолі з Тупицьким відверто симпатизують Росії – представник Зеленського в суді

Про це заявив народний депутат від фракції “Слуга народу”, представник Президента в Конституційному Суді Федір Веніславський під час виступу з трибуни Верховної Ради 3 листопада, повідомляє Укрінформ.

“Чи випадково було обрано Конституційний Суд як інструмент реалізації чергової гібридної атаки на українську державність? Ні, не випадково. Тому що в Конституційному Суді є група суддів, які відверто симпатизують Російській Федерації. Очолює цю групу голова Конституційного Суду, який ще у 2014 році, коли Конституційний Суд України визнавав неконституційною постанову Верховної Ради Автономної Республіки Крим про проведення всекримського референдуму, виступав за те, що Конституційний Суд не має права давати оцінку конституційності постанови з огляду на міжнародні договори України. Ще він виступав, що Верховна Рада АР Крим діяла в якихось надзвичаних умовах і тому треба її запитати, чому саме вона таку постанову прийняла. Це окрема думка судді Конституційного Суду Тупицього до рішення КСУ від 14 квітня 2014 року”, – зазначив Веніславський.

Читати також:  Україна тепер має двох голів Конституційного суду

Представник Президента в КС також заявив, що прямо зараз країна-агресор Російська Федерація здійснює черговий зухвалий напад на основи української державності.

“Сьогодні об’єктом їхньої атаки стали основоположні фундаментальні цінності, які громадяни України відстоювали під час Революції Гідності. Це патріотизм, і це порядність”, – наголосив Веніславський.

При цьому політик зазначив, що у відповідь на ці дії мають бути адекватні загрозі.

“Президент Зеленський запропонував вчора у прямому ефірі абсолютно правильний і на даний момент найбільш оптимальних шлях. Судді Конституційного Суду України, 11, які голосували за ганебне рішення, мають негайно подати у відставку. Якщо вони цього не зроблять, це зробить парламент, а якщо парламент цього не зробить, це може зробити вулиця”, – заявив Веніславський.

Як повідомлялося, 27 жовтня Конституційний Суд скасував статтю 366-1 Кримінального кодексу про покарання за недостовірне декларування та деякі положення закону “Про запобігання корупції”. Зокрема, КС визнав неконституційними повноваження НАЗК із перевірки декларацій чиновників, моніторингу способу життя суб’єктів декларування, встановлення своєчасності подання декларацій, а також положення про відкритий доступ до декларацій в Єдиному державному реєстрі.

Читати також:  КС забракував законопроєкт Зеленського про покарання за кнопкодавство у Раді

Президент Володимир Зеленський у зв’язку з рішенням КС скликав 29 жовтня засідання РНБО для визначення заходів невідкладної реакції держави на нові загрози і виклики національній безпеці та обороні країни. На засіданні було ухвалено рішення відновити публічний доступ до Єдиного державного реєстру декларацій; забезпечити проведення спеціальних перевірок НАЗК; державним органам та органам місцевого самоврядування забезпечити доступ НАЗК до реєстрів та баз даних.

Крім того, Зеленський вніс до Верховної Ради як невідкладний законопроєкт «Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства» (№4288), яким пропонує припинити повноваження чинного складу КС.

Також у законопроєкті пропонується визнати, що рішення КС від 27 жовтня є нікчемним (таким, що не створює правових наслідків) як таке, що ухвалене суддями КСУ в умовах реального конфлікту інтересів.

Голова ВР Дмитро Разумков 2 листопада поінформував про плани парламенту відновити електронне декларування новим законом.

52 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up