Комітет виборців не зафіксував значних порушень на Львівщині

КВУ зафіксовано випадки незначних затримок із завершенням необхідних процедур підготовчого засідання ДВК та початком голосування.

Про це повідомили в Комітеті виборців України, пише Depo.Львів.

«Виборча  кампанія  на  Львівщині  розпочалася  доволі  спокійно.  Головні  проблеми носять організаційний характер та пов’язані, в першу чергу, з пандемією коронавірусу інеобхідністю  дотримання  протиепідемічних  заходів  всіма  учасниками  виборчого процесу», –  повідомив координатор  програми спостереження  Львівської організації «Комітет виборців України».  Микола  Бучин.

Більшість  виборчих  дільниць  на  Львівщині  вчасно  розпочали  процедуру  голосування. Водночас КВУ зафіксовано випадки незначних затримок із завершенням необхідних процедур підготовчого засідання ДВК та початком голосування. Але всі такі дільниці з незначними затримками розпочали процедуру голосування.

За результатами спостереження початкового етапу голосування КВУ було зафіксували низку порушень, або ж ситуацій, що можуть утруднювати процес голосування, зокрема:

-на багатьох дільницях Львова з самого ранку спостерігаються черги;

Читати також:  У Львові зафіксовали перші порушення на виборчих дільницях

-виборці не дотримуються соціальної дистанції;

-фіксуються факти, коли члени виборчих комісій працюють без масок, або ж носять їх одягнутими неналежним чином;

-на  низці  дільниць  відсутня  розмітка  щодо  необхідності  дотримання  соціальної дистанції виборцями;

-члени  виборчих  комісій  на  деяких  дільницях  доволі  формально  ставлять  до температурного скрінінгу виборців, роблять це несистемно;

-на деяких дільницях відсутні окремі кабінки для голосування осіб, які мають ознаки ГРВі, або ж такі кабінки не є достатньо відокремлені від інших;

-на деяких дільницях відсутня (або ж розміщена в недоступному місці) інформація щодо процедуру голосування та необхідність дотримання протиепідемічних заходів;

-зовнішня агітаційна продукція у Львові була вчасно знята, тому в цьому плані день тиші  не  порушувався;

-зафіксовано випадок спроби представниці адміністрації Інфекційної лікарні м. Львова, в якій знаходиться спецдільниця No 461943; втрутитися в процес голосування (спроба замість членів ДВК ходити із переносною скринькою до виборців-пацієнтів). Після роз’яснення ситуацію вдалося залагодити;

Читати також:  Після виборів "Слуга народу" об'єднається з партією Медведчука - Качура

-За повідомленням спостерігача КВУ, щодо неї спостерігалося некоректне ставлення голови  ДВК (Франківський  район,  ДВКNo 462061),  який агресивно  реагував на зауваження спостерігача КВУ щодо членів ДВК без рукавиць, відсутності окремої кабінкита скриньки для людей з ознаками захворювання. Зауваження спостерігача до уваги не були взяті.

-Зафіксовано  поодинокі  випадки,  коли  опитування,  ініційоване  В.  Зеленським, проводиться не тільки на виході, але й на вході до виборчої дільниці (до прикладу, Шевченківський район, ДВК No 462133). Інколи це відбувається за ініціативою самих виборців при відсутності заперечень з боку осіб, що проводять опитування.

Водночас Львівська організація КВУ наголошує, що загалом проведення опитування може бути опосередкованим фактором впливу на волевиявлення виборців.

56 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up