На Місяці виявили таємничі сліди. Їх залишили не астронавти

Цими днями американське космічне агентство NASA оприлюднило химерні зображення того, що, за словами вчених, «виглядало як сліди людини» на поверхні Місяця.

Однак ці сліди були виявлені на 16 кілометрів далі від місця, де колись проводили дослідження астронавти.

Проект «Аполлон» був третьою програмою польоту людини в космос, здійсненою NASA. В її рамках вдалося висадити перших людей на поверхню Місяця – Ніла Армстронга і Базза Олдрина.

П’ять наступних місій “Аполлона” також доставили астронавтів на поверхню Місяця, і це тривало аж до останньої міссіі- Аполлон-17. У підсумку, всього на поверхні супутника Землі побувало 12 осіб.

Астронавт Аполлона-17 Харрісон Шмітт – один з останніх, хто ступив на поверхню Місяця. Будучи геологом за фахом, він зібрав понад 700 місячних зразків під час найдовшої місячної прогулянки в історії.

Читати також:  Трамп підписав директиву про відновлення польотів на Місяць

Щоб максимально використовувати свій час, Шмітт і його колега-астронавт Юджин Сернан подолали на місяцеході більше 35 кілометрів. Без вітру і землетрусів на Місяці їх сліди залишаться недоторканими ще протягом мільйонів років.

Сам Шмітт розповів: «Коли ми стартували з Місяця, можна було виглянути у вікно і побачити стартовий майданчик, а також сліди, залишені навколо нього».

Ці сліди все ще залишалися там майже 40 років по тому, коли в 2009 році орбітальний апарат Lunar Reconnaissance Orbiter відправив назад зображення Місяця з високою роздільною здатністю.

Однак жарти закінчилися, коли на одному із зображень, відправлених з місячного орбітального апарату, виявилися сліди в 55 кілометрах від місця посадки.

Вчені з NASA, фахівці з вивчення Місяця Пітер Шульц і Уіьям Бірнес повідомили, що знахідка дуже схожа на те, що хтось в буквальному сенсі марширував по поверхні. При цьому не дивлячись на схожість з людськими слідами, розмір самих слідів набагато перевищує сліди людини.

Читати також:  Телескоп Hubble зафіксував потужний шторм на Нептуні (ФОТО)

Сліди були знайдені на 16 кілометрів далі від місця, де подорожували астронавти.

Але професор і геолог Бенджамін Вайс зазначив, що вони не мають ніякого відношення до впливу людини:

«Якщо сліди були нанесені ланцюгом метеорів, вони повинні бути розташовані по прямій лінії. Якщо виключити метеори, то нам залишається тільки одне – шукати схожі структури в Сонячній системі. На наш погляд, ключем до розгадки є шари лави в Каліфорнії, де подібні кратери покривають величезну територію. Ми вважаємо, що ці лінійні ланцюжка дірок є наслідком вулканічних процесів на Місяці мільярди років тому. Судячи з усього, раніше на поверхні Місяця були великі скупчення лави ».

842 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up