місцеві вибори

Дві партії можуть зняти з виборів до Львівської обласної та міської рад. І все через жінок

Одразу дві партії ризикують не дійти до фінішу у ході виборів до місцевих рад на Львівщині. Причиною цього є недостатня кількість жінок у партійному списку.

Про це свідчать дані моніторингу списків політичних партій до Львівської обласної та міської ради, який провела Громадська ініціатива «Центр інституційного моделювання, оцінювання та рейтингування».

Отож «Громадянська позиція» укладаючи свій список до обласної ради не врахувала вимоги законодавця про те, що у списку повинно бути не менше 40% представників однієї статі –послідовникам Анатолія Гриценка забракло жінок – у списку їх лише 37,5%. Що цікаво, інші партії хоч і дотримались вимоги законодавця, однак з ухилом в сторону чоловіків. При цьому найкраще співідношення є у списках «Сила і честь», ВО «Батьківщина» та УГП – 55% чоловіків.

Загалом до Львівської обласної ради балотується 1029 кандидатів з них 595 чоловіків та 434 жінки.

Краще гендерного балансу вдалось дотриматись партіям, які балотуються до ЛМР. При тому, що загалом тут балотується 969 кандидатів з них 555 чоловіки та 414 жінки. Однак у двох політичних списках, а саме «УДАРу» Віталія Кличка та Конгресу українських націоналістів є незначна перевага жінок. Натомість Українська Галицька партія не змогла вписатись у норму закону – у них жінки складають лише 39,34% списка. А от «Самопомочі» вдалось філігранно дотриматись вимоги закону: 60%/40% на користь чоловіків. Що цікаво: ще дві партії, а саме Конгрес українських націоналістів та Ідея нації зуміли майже ідеально дотриматись гендерного балансу, при цьому у КУНі несуттєво більше жінок, натомість в «Ідеї нації» трохи більше чоловіків – 49/51%.

Співвідношення чоловіків і жінок у списках політичних партій до Львівської обласної ради

Співвідношення чоловіків і жінок у списках політичних партій до Львівської міської ради

Олександр Сирцов, журналіст

74 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up