Зонд NASA взяв зразки породи з астероїда Бенну

Зонду NASA OSIRIS-REx вдалося отримати зразки ґрунту з астероїда Бенну, який знаходиться за 321 мільйон кілометрів від Землі. 

Про це повідомляє пресслужба місії.

Зонд наблизився до поверхні астероїда буквально на декілька секунд. Такий маневр називають «дай п’ять» (high-five), бо вченим коротка посадка нагадує дружнє плескання в долоні.

Зонд за допомогою струменя газу підіймав невеликі шматочки породи, які мали потрапити у спеціальні резервуари.

Породи зонд брав з одної з безпечних точок – Nightingale («Соловейко»). Ця ділянка шириною приблизно 8 метрів.

Метою було зібрати щонайменше 60 грамів ґрунту. Скільки саме зібрав OSIRIS-REx, вчені зрозуміють після аналізу за декілька днів.

Читати також:  На Місяці виявили таємничі сліди. Їх залишили не астронавти

Якщо виявиться, що ґрунту недостатньо, то зонд здійснить другу вилазку на астероїд 12 січня 2021 року. І перші, і другі зразки готуватимуть до повернення на Землю у вересні 2023 року.

Астероїд Бенну виявили у 1999 році. Зонд OSIRIS-REx вперше наблизився до об’єкта у 2018 році й тоді команда вчених злякалася. Спостереження за допомогою телескопів і радіолокаторів показували те, що поверхня астероїда, швидше за все, має піщану структуру. Але знімки зонда показали, що замість піску астероїд завалений камінням.

Читати також:  Сон астронавтів на МКС нагадує сцену з фільму жахів

Дослідники вважають, що Бенну є древнім кам’яновугільним чи вуглецевим астероїдом. А це означає, що в його породі збереглися частини хімічних елементів, які існували 4,5 млрд років тому під час зародження планет і Сонця.

Вчені переконані, що вивчення зразків з астероїда дозволить краще зрозуміти зародження Сонячної системи.

156 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up