Філарет знову зізнався, що співпрацював з КДБ

Почесний патріарх Православної церкви України, патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет розповів, що за радянських часів співпрацював із КДБ.

Зізнання він зробив в ефірі телеканалу “Україна 24”. За його словами, усі священнослужителі контактували з КДБ.

Він зазначив, що без згоди спецслужби не можна було призначити ні єпископа, ні священника.

“Контакти з КДБ у церкви були постійні. КДБ керував церквою – без його згоди не можна було призначити ні єпископа, ні священника. Для того щоб поставити єпископа, треба було кандидата узгодити з КДБ. А якщо з ними не погодити, священнику не дадуть реєстрації, без якої він не може служити на парафії”, – розповів Філарет.

Читати також:  Патріарх Філарет офіційно став Героєм України

За його словами, у цьому немає нічого ганебного, оскільки чинив по совісті і змушений був “у таких умовах служити церкві й Богу”.

“Я не боюся, коли говорять: “Філарет співпрацював із КДБ”. Так, контакти були, але не було жодного єпископа, який не мав би таких контактів. Ця “сенсація” потрібна для того, щоб принизити Церкву”, – резюмував патріарх.

Читати також:  "Це не вибір між патріархатами, а вибір між Україною та Росією", — Порошенко про Церкву

Зазначимо, що Філаретові 91 рік. Нещодавно він перехворів на коронавірус.

Раніше почесний патріарх ПЦУ Філарет неодноразово заявляв, що Православна церква України нібито повинна відмовитися від нинішнього томосу про автокефалію й вимагати іншого документа в абсолютно іншій редакції.

111 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up