Перемога Медведчука. Суд заборонив розповсюджувати книгу Кіпіані про Василя Стуса

Дарницький районний суд Києва заборонив розповсюдження тиражу книги журналіста й історика Вахтанга Кіпіані “Справа Василя Стуса” без дозволу Віктора Медведчука.

Відповідне рішення суд ухвалив у понеділок, 19 жовтня, повідомляють ЗМІ.

Суд визнав, що деякі фрази у книзі порушують честь та гідність позивача.

Також з Вахтанга Кіпіані та видавництва Vivat стягнули 860 гривень на користь Віктора Медведчука.

Суд зобов’язав автора книги та видавництво “Віват” видалити з твору інформацію про голову політради партії “ОПЗЖ” Віктора Медведчука, передає “Українська правда”.

“Цивільну справу за позовом Медведчука до Кіпіані та ТОВ “Віват” задовольнити частково, визнати недостовірною та такою, що порушує особисті немайнові права Медведчука на повагу до честі та гідності, недоторканості ділової репутації інформацію, поширену у книзі “Справа Василя Стуса. Зобов’язати Кіпіані, ТОВ “Віват” видалити з книги “Справа Василя Стуса” інформацію про особу Віктора Медведчука. Заборонити Кіпіані та ТОВ “Віват” розповсюджувати надрукований тираж книги “Справа Василя Стуса” до усунення порушення особистого немайнового права Медведчука”, – зачитала рішення суддя Марина Заставенко.

Зокрема, суд визнав недостовірними та такими, що порушують особисті немайнові права Медведчука, кілька фраз з книги:

на сторінці 661 – “є фактом, що наданого, підтримуваного держбезпекою адвоката звали Віктор Медведчук”,
на сторінці 664 – “Медведчук на суді визнав, що всі злочини, нібито вчинені його підзахисним, заслуговують на покарання”,
на сторінці 664 – “він фактично підтримав звинувачення. Навіщо прокурори, коли є такі безвідмовні адвокати”,
на сторінці 7 – “розпинав поета призначений державою адвокат Медведчук”,
на сторінці 663 – “шістка комуністичної системи адвокат Медведчук”,
на сторінці 664 – “злочин перед поетом юрист Медведчук здійснив ще і тим, що не повідомив родині про початок розгляду справи”.

Суд також заборонив поширювати інформацію, пов’язану з книгою, у ЗМІ, на радію, телебаченні та в інтернеті, а також використовувати інформацію, яка міститься у конкретних розділах книги та дозволяє ідентифікувати Віктора Медведчука як персонажа твору.

У решті позову Медведчука до Кіпіані та ТОВ “Віват” суд відмовив. Суд також відмовив у задоволенні позовних вимог до прСторони можуть оскаржити рішення упродовж 30 днів.
иватного підприємства “Юнісофт”.

Сторони можуть оскаржити рішення упродовж 30 днів.

Раніше повідомлялося, що народний депутат від партії “Опозиційна платформа – За життя”, в минулому – призначений адвокат українського політв’язня Василя Стуса Віктор Медведчук подав в суд на журналіста і історика Вахтанга Кіпіані.

12 серпня 2020 року Кіпіані заявив, що звернувся до омбудсмена щодо позову Медведчука через книгу про Стуса

74 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up