Сьогодні - Всесвітній день краватки

Сьогодні – Всесвітній день краватки

18 жовтня у багатьох країнах відзначають Всесвітній день краватки.

Хоча свято краватки не має офіційного статусу, з кожним роком воно завойовує все більшу популярність у різних країнах.

Ось найцікавіші факти з історії цього яскравого аксесуару моди.

Імовірно, що краватку було винайдено в Хорватії. У 17 столітті солдати цієї країни носили його як шийну хустку. Одного разу представників хорватської армії запросили до двору короля Франції – за мужність і доблесть у Тридцятилітній війні – і Людовик XIV запримітив і ввів в моду цей елемент одягу.

Сьогодні - Всесвітній день краватки

У французькій мові краватка отримала назву cravat (від французького “хорват”). У російській же мові слово “галстук” походить від голландського або німецького варіанту Halstuch.

Читати також:  Пам’ятнику Адамові Міцкевичу у Львові вже 115 років

Російський цар Петро I спеціальним указом забороняв витиратися і сякатися в краватку. Таким способом він хотів виховати любов до краваток у Росії.

У Європі три країни ставляться до святкування Дня краватки з особливою повагою: це Англія, Франція і Хорватія. Причому в останній свято з 2003 року відзначається на національному рівні.

Найдорожчу в світі краватку було зшито в Індії в студії дизайну Satya Paul Design Studio. Вона прикрашена 271 діамантом і 150 грамами золота, її ціна – 220 тисяч доларів.

Читати також:  Не конем єдиним. 5 версій загибелі імператриці Катерини ІІ
67 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up