Військовий спалив себе на Майдані

Оксана Забужко: Самоспалення ветерана – це офіра, а не самогубство

Письменниця Оксана Забужко відгукнулася на вчинок ветерана війни на Донбасі Миколи Микитенка, який загинув після самоспалення на Майдані.

Своїми роздумами про трагедію вона поділилася у Facebook, наголосивши, що вчинок захисника – значно глибший, ніж здається на перший погляд.

Самоспалення за те, що любиш і в що віриш (чому бажаєш “життя вічного”), – це не “самогубство”. Це – офіра, жертвоприношення (за Христовим взірцем, любі мої побожні парафіяни, саме так – за Христовим взірцем!)”, – пояснила письменниця.

Забужко переконана, що євангельське “Ніхто більшої любови не має над ту, як хто свою душу поклав би за друзів своїх” (Ів 15:13) працює навіть через дві тисячі років в епохах суспільних катаклізмів, які не оминули й Україну.

“І якщо ви вважаєте себе християнами, ви не можете не відчути, що досвідчений воїн, котрий досконало вміє вбивати за Україну, але вибирає замість (наприклад) теракту самоспалення, тобто принесення себе в жертву, якраз і “кладе душу” за нас усіх – виправляє збиту нам в свідомості ієрархію вартостей. Заперечує своєю мученицькою смертю постійний, щодня втовкуваний суспільству в голови пропаґандистський посил влади “та на хр*на вам здалась та Україна, щоб за неї вмирать!”. Який же вагоміший контраргумент може кинути на протилежну шальку терезів одна людина, аніж власне палаюче тіло!” – проникливо написала вона.

Читати також:  Військовий спалив себе на Майдані, протестуючи проти повзучої окупації України

Наприкінці допису Забужко порівняла Микитенка із живим смолоскипом, який не тільки “очищає вогнем” до святості гидко забруднений образ прекрасної й трагічної України, а й сам стає “священником і вівтарем”, “причасником життя вічного”, смертію смерть поправши”.

“Не будьте, як ті римляни в цирку у Лесі Українки, які зверхньо коментують християн, котрі вибігають на арену і кидаються в пащу левам: “Сі, певне, подуріли!”. Той Рим (євангельська “блудниця”) скінчився брудно й ганебно, і нинішній “Третій” скінчиться так само. Не дозволяймо йому потягти нас за собою. Микола Микитенко запалив свій смолоскип на те, аби ми не збилися з шляху“, – підсумувала Забужко.

Читати також:  Смерть через політику Зеленського: помер ветеран АТО, який спалив себе на Майдані

Нагадаємо, що 14 жовтня в лікарні помер 49-річний боєць-фронтовик ООС Микола Микитенко. Його не змогли врятувати через 97% опіків тіла.

11 жовтня він вчинив самоспалення в центрі Києва на знак протесту проти політики президента України Володимира Зеленського.

На фото – Микола Микитенко.

76 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up