Неймовірно! Арктичний птах здолав без відпочинку  майже 13 тис. кілометрів

Неймовірно! Арктичний птах здолав без відпочинку майже 13 тис. кілометрів

Орнітологи зафіксували рекордний невпинний переліт: птах Грицик малий подолав понад 12 800 кілометрів і перетнув весь Тихий океан всього за 11 днів.

Грицики малі (Limosa lapponica) – строкаті птахи розміром з сороку, широко поширені по всій Арктиці, від Фінляндії до Ямалу і Аляски. Влітку вони влаштовують гнізда в тундрі, а зимувати летять далеко на південь.

Міграціїгрициків малих – одні з найдовших: багато хто з цих птахів добираються до берегів Середземного і Червоного морів і навіть Австралії і Нової Зеландії. Вони утримують звання чемпіонів по відстані невпинного – без перерв для відпочинку – перельоту.

Читати також:  Птахи із перевантажувальних станцій сміття у Львові можуть спричини авіакатастрофу

У 2008 році вчені зафіксували безпосадочний переліт самки грицика від Аляски до Нової Зеландії – на відстань більш 11 600 кілометрів.

Але тепер і цей вражаючий рекорд побитий: екологи з Global Flyway Network повідомили, що у вересні 2020 року один з окільцьованих грициків перетнув Тихий океан за 11 днів, подолавши 12 850 кілометрів. Крім кілець на лапах, на спині самця 4BBRW закріпили крихітний маячок, який зберігав трек його перельоту.

Читати також:  Птахи старіють через шумове забруднення, - дослідження

Така відстань не така вже велика для міграцій тварин, навіть бабки здатні долати більше 12 тисяч кілометрів. Однак веретенники роблять це без єдиної хвилини відпочинку, одним кидком, без перерв на їжу та сон. Причому ці птахи активно працюють крилами.

Малі грицики можуть перетинати Тихий океан практично по рівній діагоналі – як це видно хоча б з треку польоту 4BBRW – і не збиваються з шляху, незважаючи на відсутність видимих ​​орієнтирів.

19 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up