Юлія Мендель і Зеленський

200 доларів хабара. Мендель виграла апеляцію про корупцію у виші

Прессекретарка президента України Володимира Зеленського Юлія Мендель виграла апеляцію у судовій справі про написану нею статтю зі звинуваченнями у корупції в Київському національному університеті імені Шевченка.

Апеляційну скаргу задовольнив Херсонський апеляційний суд на засіданні, яке відбулося 15 жовтня у режимі відеоконференції, пише “Радіо Свобода”.

Він постановив скасувати рішення Херсонського міського суду від 1 квітня 2019 року та ухвалити нове рішення.

Водночас у задоволенні позову доктора філологічних наук та викладача Київського національного університету імені Тараса Шевченка Юрія Коваліва про захист честі, гідності та ділової репутації, спростування неправдивої інформації й стягнення моральної шкоди відмовлено.

Читати також:  Доносьте і вам заплатять. Рада підтримала закон про "гонорари" за викриття корупціонерів

У своїй статті Мендель звинуватила КНУ в тому, що у 2012 році під час захисту кандидатської дисертації Ковалів не приймав роботу, доки вона не поклала поміж сторінок $200. Проте прізвище у статті прямо вона не назвала.

За результатами захисту Мендель було присуджено науковий ступінь кандидата філологічних наук зі спеціальності 10.01.01 – українська література.

Спочатку цивільну справу розглядав Херсонський міський суд. У квітні 2019 року він ухвалив рішення про те, що позовні вимоги КНУ імені Шевченка підлягають частковому задоволенню.

Читати також:  Один з віце-прем’єрів організував корупційну схему — СБУ

Суд вирішив визнати неправдивою інформацію, викладену в першому та другому абзаці статті, де йдеться про захист дисертації Мендель, а також зобов’язати Мендель та юридичну особу, зареєстровану за законодавством Бельгії POLITICO SPRL, спростувати її в строк не пізніше 10 днів з дня набрання рішенням суду законної сили, шляхом розміщення тексту спростування англійською мовою на сайті www.роlіtісо.eu.

Мендель не погодилась з рішенням та подала апеляцію. Вона розглядалася у Херсонському апеляційному суді з липня 2019 року.

67 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up