Стосунки між ПЦУ та Вселенським Патріархатом переходять на новий рівень - експерт

Стосунки між ПЦУ та Вселенським Патріархатом переходять на новий рівень – експерт

Синод Вселенського Патріархату підвищив до сану єпископа свого екзарха в Україні Михайла Аніщенка. Релігієзнавець Дмитро Горєвой пояснив, що це рішення означає для Православної Церкви України.

“Підвищення сану – це не тільки черговий епізод у кар’єрі молодого ченця, але й певна ознака виходу міжцерковних стосунків Києва та Константинополя на новий рівень”, – сказав релігієзнавець в коментарі Радіо Свобода.

“По-перше, такі нагороди дають за кар’єрні досягнення. Підвищення по службі за особисті здобутки, а також надання ширшого мандату, та як наслідок кредиту довіри для подальшого служіння в Україні. Тобто чергове службове підвищення для сумлінного діяча.

Читати також:  Епіфаній прокоментував допуск представників ЛГБТ-спільноти до причастя

По-друге, це також певне свідчення того, що стосунки між Православною Церквою України (ПЦУ) та Вселенським Патріархатом переходять на новий рівень. Піднесення екзарха до рівня єпископа – це позитивний дипломатичний жест. Це як заміна тимчасового повіреного у справах на повноцінного посла у міжнародних відносинах. Тобто ознака дружніх відносин. ПЦУ стає справжнім стратегічним партнером Вселенського Патріархату”, – наголосив Дмитро Горєвой.

“Фактично піднесення статусу екзарха – це ознака того, що ПЦУ ствердилась. Вона не просто якийсь перехідний церковний інститут. Це повноцінна автокефальна Церква, яка до того ще й має стратегічного партнера у вигляді Вселенського Патріархату”, – резюмував релігієзнавець.

Читати також:  Варфоломій: Гріх вводити людей в оману фейковими новинами

Екзарх Михайло Аніщенко (на фото – ред.) – етнічний українець, дитинство провів на Волині, вчився в Афінах, служив для української діаспори в турецькій Анталії. У 2019 році його було призначено офіційним представником Вселенського патріархату в Україні. Він очолив київську ставропігію і представництво, що розміщується в Андріївській церкві на Подолі. Отець Михайло продовжив давню традицію Константинопольського Патріархату – призначати екзархами етнічних українців.

93 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up