Суд не має права вимагати в журналіста розкривати свої джерела – ЄСПЛ

Суд не має права вимагати в журналіста розкривати свої джерела – ЄСПЛ

Європейський суд з прав людини визнав порушенням права на свободу висловлювань вимогу швейцарського суду до журналістки розкрити джерело інформації.

Як передає Укрінформ, таке рішення ЄСПЛ ухвалив 6 жовтня за позовом журналістки Ніни Джекер проти Швейцарії.

ЄСПЛ у своєму рішенні постановив, що швейцарські судові та слідчі органи порушили статтю 10 Європейської конвенції з прав людини про гарантування свободи висловлювань.

Читати також:  Минулого року в Україні 281 раз порушувалася свобода слова - ІМІ

«Суд відзначив важливість захисту журналістських джерел для свободи преси у демократичному суспільстві. Тому вимога до журналістки розкрити особу свого джерела не може відповідати положенню статті 10 Конвенції, навіть якщо це обґрунтовується суспільним інтересом», – заявили у ЄСПЛ.

Уточнюється, що журналістка не вимагала від Швейцарії матеріальної компенсації в цьому провадженні.

У 2012 році Джекер опублікувала у газеті Basler Zeitung матеріал про діяльність дрібного наркодилера, який займався поширенням легких наркотиків.

Читати також:  ЄСПЛ присудив родичам Магнітського 34 тисячі євро

Публікація стала підставою для швейцарської прокуратури порушити кримінальне провадження проти дилера, а від журналістки вимагали розкрити персональну інформацію про нього. Цю вимогу також підтримав Федеральний верховний суд Швейцарії.

63 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up