Нобелівську нагороду з хімії отримали "редакторки" геному

Нобелівську нагороду з хімії отримали “редакторки” геному

Лауреатами Нобелівської премії з хімії в 2020 році стали Еммануель Шарпентьє та Дженніфер А. Дудній за розробку методу редагування геному.

Про це йдеться на сторінці Нобелівської премії в Твіттері.

Шарпантьє представляє берлінський відділ інституту Макса Планка науки про патогени, і у 2011-му вона виявила раніше невідому молекулу транс-активуючої РНК CRISPR/Cas, яка обеззброює віруси, розщеплюючи їх ДНК.

Читати також:  Нобелівську премію з літератури отримала поетка із США

Після цього французька мікробіолог розпочала співпрацю з біохіміком Дженніфер Дудна з Каліфорнійського університету у Берклі.

Разом вони довели, що технологія генетичних ножиць дозволяє керувати ДНК вірусів і «розрізати» будь-яку молекулу ДНК у певному місці.

Ця технологія сьогодні відома як CRISPR/Cas9, і за допомогою неї вчені вже змогли вивести рослинні культури, стійкі до цвілі, шкідників і посухи.

Зараз вчені-медики проводять клінічні дослідження нових методів лікування раку, ВІЛ та інших захворювань, в тому числі за допомогою CRISPR/Cas9.

Читати також:  Нобелівську премію з літератури отримали Ольга Токарук та Пітер Хандке

«Цей генетичний інструмент має величезну силу, яка впливає на всіх нас. Це не тільки зробило революцію у фундаментальній науці, а й призвело до появи інноваційних культур і призведе до революційних методів лікування», – заявив голова Нобелівського комітету з хімії Клас Густафссон.

Торік лауреатами Лауреатами Нобелівської премії з хімії стали американець Джон Гуденаф, британець М. Станлі Уіттінгем і японець Акіра Йосіно.

Вчені поділили нагороду порівну за свій внесок у розвиток літій-іонних акумуляторів для електричних пристроїв і створення «світу, що перезаряджається».

114 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up