Starlink

SpaceX із шостої спроби запустила на орбіту тринадцяту місію Starlink

6 жовтня, о 14:30 дня по Києву, компанія SpaceX вивела в космос 13-ту партію супутників для глобального інтернет-проекту Starlink.

Старт з 15-тонним вантажем відбувся з майданчика SLC-39А бази ВПС США на півночі мису Канаверал в штаті Флорида. Цю місію переносили 5 разів.

Маршова ступінь ракети B1058 до цього літала два рази: 30 травня вона вивела на траєкторію до МКС перший екіпаж Crew Dragon, а 20 липня – супутник ANASIS-II.

Читати також:  Корабель Cargo Dragon успішно пристикувався до МКС

Через приблизно 8,5 хвилин після старту вона м’яко опустилася на дрон-платформу Of Course I Still Love You в Атлантичному океані – все ще унікальну для космонавтики процедуру показали в прямому ефірі:

Два морських кораблі SpaceX ловили обидві падаючі з космосу стулки головного обтічника в надводні мережі: одну спіймали. Обтічник вже двічі використовували в минулих місіях Starlink.

Нагадаємо, що Starlink – проект американського бізнесмена Ілона Маска по покриттю Землі швидкісним інтернетом за рахунок мережі навколоземних супутників. Планується вивести до 42 000 апаратів. Компанія оцінює витрати на рівні не менше $10 млрд.

Читати також:  Ілон Маск: Для створення колонії на Марсі потрібно 20 років і тисячі кораблів Starship

Перші послуги планується почати надавати вже в 2020-му на півдні Північної Америки.

Спочатку вчені підняли тривогу: рій Starlink може знищити наземну астрономію, але Маск намагається їх заспокоїти постійною модернізацією апаратів і методів їх розміщення в космосі.

117 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up