Нобелівську премію з фізики присуджено трьом науковцям

Нобелівську премію з фізики присуджено трьом науковцям

Нобелівський комітет у Стокгольмі, у вівторок, 6 жовтня, оголосив Роджера Пенроуса та Рейхарда Гензеля й Андрею Гез лауреатами премії з фізики.

Про це йдеться на сторінці Нобелівської премії у Твіттері.

Пенроус отримав Нобелівську премію “за відкриття того, що утворення чорних дір є надійним передбаченням загальної теорії відносності”.

Гензель і Гез стали спільними лауреатами премії “за відкриття надмасивного компактного об’єкта в центрі нашої галактики” – чорної діри.

Чорні діри – найдивовижніші об’єкти у відомому нам Всесвіті. Їхні фізичні властивості настільки відрізняються від того, що ми звикли бачити навколо себе, що сам факт існування чорних дір, передбачений в теорії, довго ставився під питання. У це не могли повірити навіть самі автори передбачення і вчені, які описували чорні діри, включно з Альбертом Ейнштейном.

Читати також:  Нобелівський комітет визначив лауреатів в галузі медицини і фізіології

У 1965 році, через 10 років після смерті Ейнштейна, професор Оксфордського університету Роджер Пенроуз оприлюднив роботу, в якій з математичною точністю доводиться, що існування чорних дір не просто можливе – воно абсолютно природньо витікає із загальної теорії відносності. У Всесвіті, який підкоряється її законам, формування чорних дір практично неминуче.

Але якщо такі об’єкти існують, то як їх знайти? Адже гравітація чорних дір настільки велика, що здолати її не може навіть світло. Втім, навколо чорних дір мають обертатися зірки – а отже, знайти невидимий об’єкт можна за рухом цих зірок.

Райнхард Генцель та Андреа Гез направили телескопи до центру нашої галактики і побачили, що кілька зірок дійсно обертаються навколо якогось невидимого, але дуже масивного об’єкта.

Читати також:  Нобелівську премію з хімії отримають розробники літій-іонної батареї

Минулого року Нобелівську премію з фізики було присуджено Джеймсу Піблсу “за теоретичні відкриття у фізичній космології” та Мішелю Майору і Дідьє Квелоцу “за відкриття екзопланети, яка обертається навколо зірки сонячного типу”.

Як повідомлялося, з 5 по 12 жовтня проходить Нобелівський тиждень.

У понедіок було оголошено лауреатів Нобелівської премії з фізіології і медицини. Цього року ними стали Харві Дж. Альтер, Майкл Хоутон та Чарльз М. Райс – за відкриття вірусу гепатиту С.

Лауреат премії з хімії буде відомий 7 жовтня, літературну премію вручать 8 жовтня, премію миру – 9 жовтня, а лауреат нагороди за економічні досягнення стане відомий 12 жовтня.

18 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up