Лауреати Нобелівської премії у галузі медицини за 2020 рік

Нобелівський комітет назвав переможців у галузі медицини

Нобелівська премія з фізіології і медицини цього року вручена спільно Харві Дж. Альтеру, Майклу Хоутону та Чарльзу М. Райсу «за відкриття вірусу гепатиту С».

Про це йдеться на сторінці премії в Твіттері.

Як відзначається на сайті Нобелівської премії, передуюче цьому відкриттю виявлення вірусів гепатиту А і В було критичним кроком вперед у медицині, але більшість випадків гепатиту, що передаються через кров, залишались незрозумілими.

Читати також:  Нобелівську премію з фізики отримали відкривачі екзопланети

Відкриття вірусу гепатиту С виявило причину решти випадків хронічного гепатиту та «зробило можливим дослідження крові та нових ліків, які врятували мільйони життів».

Нобелівський комітет назвав переможців у галузі медицини

У 2019 році Нобелівка з медицини відійшла Вільяму Г. Келіну-молодшому, серу Пітеру Дж. Реткліффу і Греггу Л. Семенцову «за відкриття того, як клітини сприймають доступність кисню і адаптуються до нього».

Читати також:  Нобелівську премію з хімії отримають розробники літій-іонної батареї

Цього року призовий фонд Нобелівської премії становить 1 млн доларів. Через пандемію коронавірусу вперше з 1944 року церемонія нагородження Нобелівських лауреатів в Швеції проходить без їх особистої присутності.

Завтра, 6 жовтня, в цей же час стане відомий лауреат цьогорічної премії з фізики.

21 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up