(У)країна хиткої рівноваги

Наша держава поступово виходить з карантинних обмежень. Проте говорити про нормалізацію ситуації зарано та самовпевнено, адже ми вже перебуваємо всередині масштабної кризи, яка ризикує охопити стратегічно важливі сфери життя українського суспільства.

Прес-конференція Володимира Зеленського за підсумками року його президентства продемонструвала, що глава держави охоче розповідає про те,  що цікаво йому, і не дуже жваво – про питання зі сфери власних повноважень. Рейтинг  шостого президента залишається високим, але він не наважується на непопулярні рішення. Можна багато дискутувати про причини подібної нерішучості, але формат коронавірусної монархії Зеленського охопив чимало сфер життя України. Когось це влаштовує ситуативно, когось – системно.

Тим часом Україні нагадали про фактор «плівок» у великій політиці. Цього разу – від Андрія Деркача, який у період з 2004 по 2020 рік зробив кілька вражаючих політичних кульбітів. Прагнення одним пострілом поцілити по Петру Порошенку та Джо Байдену навряд чи свідчить про стратегічну влучність організаторів, швидше – про обмежений час та прагнення вирішити власні проблеми, доки є можливість. Не виключаю, що «плівочний» консорціум з очевидними російськими бенефіціарами буде і надалі намагатися проявити себе.

Читати також:  Бумеранг для Зеленського

Країна ж натомість дізналася практично протягом одного тижня про «іспанське сумісництво» голови СБУ Івана Баканова і якість реформування Нацполіції на прикладі моторошної ситуації у її відділку в Кагарлику. Проте Зеленському, який стверджує, що готовий міняти міністрів досхочу (цікаво, як це вийде в умовах фактичного осипання монобільшості), сьогодні потрібні віддані виконавці, а не люди, спроможні здійснити системні перетворення.

Читати також:  «Кроки» без відповіді

Україна перебуває у стані хиткої рівноваги. Високий рейтинг Зеленського та відсутність консолідації опозиційних сил можуть створювати у багатьох ілюзію стабільності рівно до того часу, доки економічні показники не знайдуть проекцію на рівень життя пересічних громадян. Чекати, на жаль, недовго, адже слабкість однієї з найбільших держав Європи лише підштовхує агресивні наміри зовнішніх гравців та роздмухує амбіції тих, кому муляє суверенітет України.

Євген Магда, директор Інституту світової політики.

1334 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up