Кілька тез про «хитрозробленість»

Минулого тижня Володимир Зеленський публічно заявив про «хитрозробленість» окремих політичних сил та дав зрозуміти, що місцеві вибори пройдуть за нині діючими правилами. Проте його позиція потребує кількох уточнень.

Проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року визначено Конституцією. Внести вигідні для себе зміни до цього процесу – ноу-хау не лише «Слуги народу», а звична політична практика України. Однак цього року коронавірус та економічна криза (масштаби якої будуть значними) будуть підштовхувати партію влади до використання відомої приказки «Якщо правила гри не дозволяють вигравати, джентльмени змінюють правила».

Наголошу, що ініціативи про можливість участі політичних партій у виборах, якщо вони реєструватиму кандидатів у 2/3 регіонів, запровадження 5-відсоткового бар’єру для партій в масштабах всієї країни, а не окремої області чи району, можливість висування кандидатів на посаду міського голови виключно партіями – це ініціативи представників «Слуги народу», про що Володимиру Зеленському, схоже, не доповіли. Тому президент фактично звинуватив у «хитрозробленості» політичну силу, яка своєю появою та рейтингом зобов’язана йому.

Проте існує інша помітна проблема: суттєва загроза проросійського реваншу, адже агенти впливу Кремля помітно активізувалися в Україні протягом останнього року. Президентство Зеленського, попри зосередження всієї повноти влади в його руках, стало періодом ренесансу та наступу проросійського дискурсу, і ігнорувати цей факт не варто. Навпаки – потрібно протидіяти.

Сьогодні активно говорять про майбутню «партію мерів», навіть припускають, що на її чолі опиниться столичний міський голова Віталій Кличко. Тренд на підвищення популярності відомих реальними діями людей зрозумілий, але говорити про майбутню конфігурацію та лідерів зарано, зрозуміло хіба що одне: спроби центральної влади влаштувати «маленьку переможну війну» з представниками місцевої влади лише загострюватиме і без того непросту ситуацію в Україні.

Євген Магда, директор Інституту світової політики.

298 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up