Сумний рекорд

Верховна Рада силами фракції «Слуга народу» та її сателітів ухвалила  13 квітня зміни до Державного бюджету на 2020 рік. На жаль, відмовитися від імітації бурхливої діяльності владу не може змусити ані коронавірус, ані пряма та реальна загроза потужної економічної кризи.

Парламентарії поставили коня попереду возу, передбачивши дефіцит бюджету розміром майже у 300 мільярдів гривень, який планують закрити за рахунок запозичень з боку МВФ, Світового банку, міждержавних кредитів, переговори про надання яких  тривають, зокрема, з Азербайджаном та Канадою. Проте витрати на утримання офісу президента та правоохоронців і суддів не зменшуються, а спікер парламенту Дмитро Разумков висловив сумнів, що його колеги готові  пожертвувати частиною своєї платні для боротьби з коронавірусом. На жаль, протягом місяця карантинних обмежень мільйони громадян України так і не отримали відповіді, яким буде шлях виходу з економічної кризи, яка стає все більш очевидною. І це, схоже, рекорд для Європи.

Натомість суспільство раз на три дні годують відеоплацебо від президента, у яких той бадьоро звітує про безперервний потік допомоги для України. Проте журналіст Олександр Ільїних зауважив, що значну частину захисних засобів, які доправляють в Україну з КНР, складає гуманітарна допомога різних тамтешніх організацій та провінцій Китаю. Україна ж здійснює інші антивірусні заходи: призначено нового генерального прокурора Ірину Венедіктову, яка обіцяє, скажімо, підозру одеському активісту Сергію Стерненку, на світанку проведено обшук у Тетяни Чорновол, якій ДБР інкримінує навмисне вбивство під час Революції Гідності.

Українська влада припускається подвійної помилки: замість спроби консолідувати суспільство та здійснювати прозору комунікацію вона з все більшою очевидністю демонструє власну розгубленість та безпорадність в умовах кризи. Показовою стала ситуація навколо Києво-Печерської лаври, яка стала вогнищем поширення коронавірусу. Здібностей Арсена Авакова в сфері державного управління навіть в умовах добре профінансованого МВС може не вистачити для утримання ситуації. І не варто забувати, що війна на Донбасі триває, а Росія не відмовилася від ідеї приборкання України. Думайте!

Євген Магда, директор Інституту світової політики.

4152 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up