туристи з Балі

Аваков про туристів: Полетіли на Балі під час пандемії коронавірусу

Багато туристів, які прилетіли в Київ з Балі 30 березня чартерним рейсом, відлітали за кордон, коли у світі вже вирувала пандемія коронавірусу і президент Володимир Зеленський закликав громадян повернутися додому.

Про це розповів міністр внутрішніх справ Арсен Аваков на своїй сторінці в Facebook.

«Прибув рейс із Балі-Катару. Шум, скандал, обурення, що зневажаються права, невиправдане хамство деяких пасажирів, тупість деяких виконавців з деяких міністерств при облаштуванні обсервації… Нерви людей… Людину з високою температурою везуть в лікарню на аналіз… Жінка на 8-му місяці вагітності… Розбігаються прямо з обсерваційного автобуса люди», – пише Аваков.

Голова МВС повідомив, що після події в аеропорту запросив у прикордонників «табличку-аналітику», з якої дізнався, що кожен третій пасажир скандального рейсу відлітав з країн на Балі 13, 14, 15 березня. І це при тому, що 13 березня президент звернувся до народу з призовом повернутися в країну в зв’язку епідемією коронавірусу.

«Тобто наплювали на попередження і прохання повернутися (не їхати). У світі вирує пандемія, а вони вирішили через півсвіту у відпустку злітати – погуляли, пляж, газ-квас, сходили у СПА, ресторани, побули кілька тижнів на курорті й … зажадали їх повертати! Це – свинство, не по закону, не по суду – по совісті», – пише міністр.

Він зазначив, що вчинок туристів є проявом неповаги до мільйонів українців, адже 75% випадків зараження COVID-19 у Києві – це прилетівші з-за кордону люди, 25% – вторинне зараження від них же.

Аваков наголосив, що після останніх інцидентів в аеропорту, МВС не дасть більше згоди ні на один чартерний рейс. Винятками будуть тільки рідкісні випадки і за окремими рішеннями – зі 100% карантином під контролем медиків і тестом на коронавірус.

За його словами, поміщені на карантин туристи у столичних готелях протягом найближчих днів пройдуть тест на коронавірус. Якщо ні в кого не буде виявлено COVID-19, їх розвезуть по домівках під жорстке домашнє зобов’язання перебувати в самоізоляції. В разі непокори – санкції ст. 325 КПК.

При цьому ті, хто ухилився від обсервації і втік з автобусів, вже отримали адміністративні протоколи. Їм загрожує штраф у розмірі до 17 тис. грн. А якщо у когось з тих, хто втік виявлять коронавірус, то поліція прийме рішення про висунення звинувачень за ст. 325 – аж до арешту і утримання під вартою.

Нагадаємо, 30 березня в аеропорт Києва прилетіли туристи з Балі. Вони поскаржилися, що їх не випускають з літака без підписання документів про обсервацію.

Готель Міноборони «Козацький», який розташований в центрі столиці, розмістив 100 туристів. Однак частина прибулих пасажирів втекла.

309 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up