Бібрка

Після карантину туристи поїдуть до Бібрки

Навколо Бібрки проляже шість нових туристичних маршрутів. Всі вони будуть пов’язані з локальною історією, визначними особистостями та пам’ятками краю.

Про це повідомив координатор проєкту «Сокіл. Перезавантаження», архітектор Іван Щурко.

Зараз ініціатори проєкту – мистецтвознавці, архітектори, краєзнавці, гіди, етнографи та журналісти – збирають, описують, структурують усі найзнаковіші архітектурні та природні об’єкти Бібрської ОТГ та довкола неї, аби розробити, впровадити та популяризувати туристичні маршрути екологічного, культурного, історичного, кулінарного та інших напрямів. Передбачається, що це будуть піші, вело- та автомобільні туристичні шляхи, головним чином, для сімейного та молодіжного відпочинку.

Читати також:  У Бібрці відреставрують давню фреску

– Бібрка – за 30 кілометрів від Львова. Тут величезна багатонаціональна спадщина, бо жили тут до Другої світової спільно українці, поляки, німці, євреї. Тут є пам’ятки архітектури, як Свірзький замок та старі дерев’яні церкви, є свої місцеві традиції,  чудова природа, тут є гора Камула – найвища точка між Кримськими і Карпатськими горами! Але наразі для широкого загалу туристів цей регіон Опілля недооцінений, – каже голова БФ “Cпадщина.UА”Ганна Гаврилів.

Загальна вартість проєкту 136 тисяч гривень. Його впровадження допоможе Бібрській громаді розвинути свій туристичний потенціал, а з ним дуже пов’язаний розвиток інших напрямів. Таких, як економіка, екологія, освіта. Адже туристам потрібно десь поїсти, переночувати, а вздовж самих маршрутів довкілля має бути доглянуте і ціноване. Розвиток туризму стимулюватиме громаду дбати і про власні пам’ятки архітектури, якщо з них можна буде отримати дохід.

Читати також:  У Бібрці відреставрують давню фреску

– Ми створюємо базу із сотнею історичних та природних об’єктів Бібреччини, які варто відвідати. Цей процес передбачає експедиції, історичні дослідження, фотофіксацію, визначення “опорних” об’єктів, громадські обговорення та презентації туристичних продуктів. Але не тільки це. Також нам йдеться про різні просторові квести, базовані на етнічних особливостях регіону – на місцевих традиціях, легендах, піснях, стравах, які тут готують, те, чим бібрський край справді є особливим, – розповідає координатор проєкту «Сокіл. Перезавантаження», архітектор Іван Щурко.

1638 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up