Ліки від страху

Пандемія коронавірусу за визначенням – глобальна проблема, проте боротьба з її наслідками має специфіку практично у кожній країні. На жаль, в Україні результати виглядають невтішними – криза стала надто серйозним викликом для української влади.

Серед перших жертв коронавірусу – кілька парламентаріїв, і щонайменше один з них публічно стверджував, що загроза коронавірусу суттєво перебільшена. Проте головна навіть сьогодні, до спалаху пандемії жертва – вітчизняна система управління. Владна команда виявилася неспроможною ухвалювати результативні та зрозумілі рішення. Вимушений карантин спроможний завдати величезної шкоди українській економіці, проте адекватних та зрозумілих заходів з її підтримки наразі немає. Дискусія про запровадження надзвичайного стану виглядає контрпродуктивною у нинішній ситуації, адже комендантська година не є панацеєю від коронавірусу, а можливі обмеження на використання інформації можуть лише підігріти панічні настрої.

Читати також:  Діагноз: небезпечна ілюзія

Дослухатися до попередників команда Зеленського не бажає, хоча ініціативи Петра Порошенка, Володимира Гройсмана, Юлії Тимошенко мають в собі раціональне зерно. Натомість економічним та управлінським гуру Кабінету Міністрів залишається Арсен Аваков, досвід роботи якого у складі уряду більший за сукупний урядовий стаж інших членів Кабміну, разом взятих. Президент фактично віддав більшість областей в управління олігархам та успішним бізнесменам, продемонструвавши не лише коротку лаву запасних, але кричущий брак стратегічного бачення ситуації у державі. Публічні «коронавірусні розборки» у Харкові виглядають вкрай показовими.  Повернення до практики феодалізму у ХХІ столітті – далеко не кращий вихід з кризи, але на Банковій нема інших шляхів виходу з кризи. Хіба що через виїзд на новому Mercedes керівника офісу президента Андрія Єрмака, який той придбав просто перед запровадженням карантину.

Читати також:  «Кроки» без відповіді

Брак антикризової стратегії влади неможливо прикрити збільшенням інтенсивності президентських відеозвернень, суспільству конче потрібен діалог, а не плацебо-монологи Володимира Зеленського, в яких раз по раз звучать фантастичні цифри. Запас міцності України та її громадян більший, ніж собі уявляють можновладці, але для його використання потрібно подолати страх. Насамперед – перед власним народом.

Євген Магда, директор Інституту світової політики.

1295 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up