Дмитро Сологуб, НБУ

Україна в 2020 році заощадить на енергоімпорті – заступник голови НБУ

Україна в 2020 році може заощадити $5-6 млрд на енергоімпорті у зв’язку зі зниженням цін на енергоносії на 50-60%, які становлять 20% імпорту країни.

Про це повідомив заступник глави НБУ Дмитро Сологуб.

“Якщо дивитися на наш платіжний баланс, то в нашому поточному рахунку є як позитивні чинники, так і негативні чинники впливу. Насамперед – це падіння цін на нафту, енергетичні товари, які становлять 20% нашого імпорту, минулого року це було $12 млрд. Падіння ціни на нафту, зниження попиту на газ може призвести до того, що цього року тільки на цьому ми заощадимо $5 або $6 млрд”, – сказав він у ході онлайн-брифінгу в п’ятницю, передає Інтерфакс-Україна.

Сологуб додав, що епідеміологічна ситуація призвела до скорочення туристичних подорожей. “У минулому році туристичні подорожі українських громадян становили $ 8 млрд і також можна очікувати доволі значного скорочення”, – сказав Сологуб.

Водночас, за його словами, Нацбанк очікує незначного зниження цін на продукти харчування, які становлять понад 50% в українському експорті.

“Як ми розуміємо, навіть під час кризи, особливо сидячи вдома, люди будуть споживати продукти харчування і це останнє, від чого вони будуть відмовлятися. Тому очікуємо, що попит на продукцію нашого експорту збережеться, а якщо і знизиться, то незначно”, – пояснив заступник голови НБУ.

Сологуб додав, що зараз спостерігається зниження переказів у країну від українських громадян, які працюють за кордоном. При цьому Нацбанк очікує, що скорочення відповідного показника буде також меншим, ніж на енергоносії.

“Найімовірніше, цей вплив буде тимчасовим, бо відновлення економіки в країнах Польщі, Чехії, Італії призведе до відновлення переказів”, – зазначив він.

3223 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up