Зменшення викидів в атмосферу врятує більше життів, аніж їх забере коронавірус – науковець

Глобальний карантин, введений через пандемію нового коронавірусу, привів до зниження шкідливих викидів, включаючи парникові гази, які сприяють глобальному потеплінню.

На думку вчених, це може врятувати більше життів, ніж їх забере сама інфекція, повідомляє Forbes.

“Це дивно, але я думаю, що число смертей від коронавірусу може виявитися меншим злом, якщо ви враховуєте смерті від атмосферного забруднення”, – заявив директор Обсерваторії Хьюго Франсуа Жеменн.

За його словами, жертвами захворювань, пов’язаних із забрудненням повітря, щорічно стають 48 тисяч осіб у Франції та понад один мільйон в Китаї.

Вчені оцінюють кількість жертв атмосферного забруднення в США в 100 тисяч в рік, а за підрахунками Всесвітньої організації охорони здоров’я, в усьому світі від забруднень повітря щорічно вмирає сім мільйонів чоловік.

Кількість загиблих в результаті пандемії коронавірусі поки передбачити неможливо. Найбільш песимістичний сценарій, який був змодельований в поспіху, передбачає смерть мільйонів людей, не щороку, а всього. Більшість оцінок наводить набагато менші цифри.

Деякі вчені порівнюють коронавірус з грипом 1957 року, коли загинуло трохи більше мільйона чоловік.

Зниження викидів і глобального потепління може врятувати набагато більше життів.

“Більш ніж ймовірно, що кількість життів, які будуть врятовані в результаті карантинних заходів, перевищить кількість смертей в результаті зараження”, – вважає Жеменн.

Він зазначив, що ця ситуація дозволяє нам поглянути на те, як по-різному людство реагує на різні загрози. Те, що відзначається меншою летальністю, викликає більш активні і агресивні дії, ніж те, що забирає більше життів.

“Я думаю, що є питання, на яке ми повинні відповісти: чому ми набагато більше боїмося коронавірусі, ніж змін клімату або атмосферних забруднень? Що такого особливого в коронавірусіі, що ми готові заморозити весь світ через нього”, – додав Жеменн.

433 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up