Рябошапка

Рада звільнила з посади генпрокурора Рябошапку

Верховна Рада України висловила недовіру генеральному прокурору Руслану Рябошапці.

Ухвалення відповідного рішення підтримали 263 народні депутати за мінімально необхідних 226.

Ця постанова передбачає висловлення недовіри генеральному прокурору Руслану Рябошапці, що відповідно до пункту 25 частини першої статті 85 Конституції України, статей 42 та 63 закону України “Про прокуратуру” тягне за собою його відставку із займаної посади.

У документі наголошується, що за більше ніж півроку перебування на посаді генеральний прокурор Руслан Рябошапка не продемонстрував будь-якої активності у розслідуванні протиправної діяльності найвищих посадових осіб держави.

“Зокрема, справа щодо притягнення до кримінальної відповідальності колишнього заступника секретаря РНБО Олега Гладковського. Обвинувальний акт щодо Гладковського до цього часу до суду не скерований, незважаючи на те, що ще в жовтні 2019 року йому оголошено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених частиною другою статті 364 (зловживання владою або службовим становищем) та статтею 366-1 (декларування недостовірної інформації) Кримінального кодексу України.

Міський голова Львова Андрій Садовий підозрюється в корупційних схемах при відведенні землі. 21 листопада 2019 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура оголосила Андрію Садовому підозру у справі стосовно будівництва індустріального парку в Рясному близько міста Львів, яке планує розпочати іноземна компанія СТР. Кримінальне провадження зареєстроване 2015 року. Під час розслідування протягом 2016 року правоохоронці провели низку обшуків у міськраді Львова, а Садового у липні 2017 року допитували в Генпрокуратурі. Проте обвинувальний акт відносно фігуранта кримінального провадження до суду не спрямовано.

Бізнесмен Вадим Альперін, якого президент Володимир Зеленський назвав “хрещеним батьком контрабанди” в Україні, затримувався детективами НАБУ у зв’язку з підозрою в порушенні митного законодавства. Але вийшов зі слідчого ізолятора у зв’язку із внесенням застави”, – йдеться в пояснювальній записці.

Також автори документа зауважують, що в одному з останніх кримінальних проваджень, потерпілою в якому є Катерина Гандзюк, 22 жовтня 2019 року генеральний прокурор Руслан Рябошапка проанонсував нові якісні результати, в тому числі підозри ще кільком фігурантам, а саме замовникам.

“До цього часу один із підозрюваних, Владислав Мангер, перебуває на свободі і продовжує керувати Херсонською облрадою, а його співучасник в Офісі Генерального прокурора на сьогодні навіть не згадується”, – зазначається в пояснювальній записці.

Враховуючи важливість та терміновість встановлення справедливості за ключовим запитом суспільства, на переконання авторів постанови, існують всі підстави стверджувати про низьку ефективність виконання Русланом Рябошапкою обов’язків генерального прокурора та, як наслідок, його невідповідність займаній посаді.

379 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up