отвір на Марсі

На Марсі виявили місце, яке можна буде використати під базу землян

Вчені виявили незвичайний отвір у поверхні Марса, аналізуючи знімки, отримані апаратом Mars Reconnaissance Orbiter. Він може провадити у лавові труби, де варто шукати сліди життя на Червоній планеті.

Про це пише Sciencealert.

На думку вчених NASA, цей отвір — продукт давньої вулканічної активності під поверхнею Марса.

Це незвичайне геологічне утворення знаходиться на західних схилах щитового вулкана під назвою Павоніс Монс (гора Павлина), райони якого показують і деякі інші захоплюючі дух геологічні особливості.

Є довгі, звивисті лавові трубки, елементи розломів, звані грабенами, і, звичайно ж, сам великий вулканічний кратер.

Зображення було отримано орбітальним інструментом Mars HiRise.

Отвір може провадити у лавові труби.

При найближчому розгляді з’ясувалося, що це одне з бічних жерл вулкана. Після виверження покрівля вулканічної камери, з якої вилилася лава, провалилася, утворивши структуру, яку ми спостерігаємо сьогодні.

Печери лавових труб, подібні до цієї, є захоплюючими, тому що вони пропонують деякий захист від різкого випромінювання, яке атакує поверхню Марса. Це означає, що вони можуть бути хорошими майданчиками для створення підземних баз, якщо вони доступні.

Але є й інше значення. Якщо ми збираємося шукати ознаки життя на Марсі, печери можуть бути кращим варіантом.

«Подібні діри представляють особливий інтерес, тому що їх внутрішні печери більше захищені від суворої поверхні Марса, що робить їх відносно хорошими кандидатами для збереження марсіанського життя. Тому ці ями є головними цілями для майбутніх космічних кораблів, роботів і навіть людей», — пояснили астрономи.

3225 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up