головний державний санлікар Віктор Ляшко

Маски не захищають від коронавірусу – головний санітарний лікар

Заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санлікар Віктор Ляшко закликає українців не скуповувати хірургічні маски, бо вони не захищають від інфекцій, а потрібні лише хворим з симптомами ГРВІ.

Про це він сказав під час брифінгу у Кабміні 3 березня.

“Хвора людина з симптомами – це саме та людина, яка потребує одягання хірургічної маски для того, щоб зменшити відстань, на яку поширюється збудник інфекційної хвороби. Я закликаю всіх…не використовуйте засоби індивідуального захисту, оскільки їхня закупівля у великих кількостях, які будуть лежати по квартирах, призводитиме до того, що ми не матимемо на глобальному рівні хірургічних масок”, – сказав Ляшко.

Він наголосив, що використання засобів індивідуального захисту, а саме хірургічних масок, “створює фальшиву оману свого захисту”.

Ляшко зауважив, що для захисту від різних інфекцій необхідно в першу чергу часто мити руки чи обробляти їх антисептичними засобами, а також дотримуватись ізоляції у випадку, якщо ви захворіли, та не контактувати з хворими з симптомами гострої респіраторної вірусної інфекції або знаходитись як мінімум за 1,5-2 метри від хворого.

У зв’язку із зафіксованим першим випадком коронавірусу Covid-19 в Україні Ляшко зауважив, що”система продемонструвала свою готовність до першого випадку, жодних екстремальних чи надзвичайних подій не сталося, ми працюємо у звичайному штатному режимі”.

Він наголосив, що в Україні є відпрацьований чіткий алгоритм дій, якщо буде зафіксована внутрішньокраїнна передача чи поширення за межі певної адміністративної території, тобто району, міста, області: “Чіткі алгоритми урядом передбачені, ми їх будемо дотримуватися”.

Нагадаємо, в Україні лабораторно підтверджено перший випадок інфікування коронавірусом Covid-19.

473 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up