Цвітіння льоду в Антарктиді

В Антарктиді зацвів лід: Українці стали свідками шокуючого явища

Кілька тижнів тому вчені на українській дослідницької базі ім. Вернадського в Антарктиді прокинулися і виявили, що їх зазвичай незаймане біле довкілля залите шокуючим криваво-червоним кольором.

Таке видовище шокувало. Здавалось, що сталась якась різанина.

Та доброю новиною є те, що реальна причина явища набагато менш драматична. Українські вчені стали свідками цвітіння мікроскопічних водоростів.

«Наші вчені визначили їх під мікроскопом як Chlamydomonas nivalis», – йдеться в повідомленні Національного антарктичного наукового центру України в повідомленні в Facebook.

"ЦВІТІННЯ" СНІГУ В АНТАРКТИДІУже кілька тижнів українська антарктична станція "Академік Вернадський" оточена……

Опубліковано Національний антарктичний науковий центр Понеділок, 24 лютого 2020 р.

Ці мікроскопічні зелені водорості – тип одноклітинних морських водоростей, поширені у всіх крижаних і снігових регіонах Землі, від арктичних до альпійських регіонів.

Читати також:  Урожай без землі та денного світла: в Антарктиді вперше виростили овочі

Вони дрімають під час жорстокої зими, але як тільки сонячне світло зігріє досить, щоб пом’якшити їх кристалізований світ, навесні водорості прокидаються, використовуючи талу воду і сонячне світло, щоб швидко розквітнути.

«Водорості потребують рідкої воді, щоб цвісти», – сказав в Gizmodo в 2016 році мікробіолог з Лідського університету Стеффі Лутц.

Молоді C. nivalis є зеленими через їх фотосинтезуючі хлоропласти, і у них є дві схожі на хвіст структури, звані джгутиками для плавання. У міру дорослішання вони втрачають рухливість і виробляють унікальні пристосування для виживання в екстремальних умовах, включаючи вторинну ізолюючу клітинну стінку і шар червоних каротиноїдів, який змінює свій колір з зеленого на жовтогарячий і червоний.

Читати також:  Скоро в Антарктиді запанує гендерна рівність, - Євген Дикий

«Цей шар захищає водорості від ультрафіолетового випромінювання», – пояснили у Національному антарктичному науковому центрі України на своїй сторінці в Facebook.

Каротиноїди також допомагають водоростям вбирати більше тепла, що, в свою чергу, створює більше талої води для їх росту.

Водночас експерти вказують на те, що цвітіння льоду в Антарктиді – це ще й свідчення про наступ глобального потепління.

770 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up