Цвітіння льоду в Антарктиді

В Антарктиді зацвів лід: Українці стали свідками шокуючого явища

Кілька тижнів тому вчені на українській дослідницької базі ім. Вернадського в Антарктиді прокинулися і виявили, що їх зазвичай незаймане біле довкілля залите шокуючим криваво-червоним кольором.

Таке видовище шокувало. Здавалось, що сталась якась різанина.

Та доброю новиною є те, що реальна причина явища набагато менш драматична. Українські вчені стали свідками цвітіння мікроскопічних водоростів.

«Наші вчені визначили їх під мікроскопом як Chlamydomonas nivalis», – йдеться в повідомленні Національного антарктичного наукового центру України в повідомленні в Facebook.

Ці мікроскопічні зелені водорості – тип одноклітинних морських водоростей, поширені у всіх крижаних і снігових регіонах Землі, від арктичних до альпійських регіонів.

Вони дрімають під час жорстокої зими, але як тільки сонячне світло зігріє досить, щоб пом’якшити їх кристалізований світ, навесні водорості прокидаються, використовуючи талу воду і сонячне світло, щоб швидко розквітнути.

«Водорості потребують рідкої воді, щоб цвісти», – сказав в Gizmodo в 2016 році мікробіолог з Лідського університету Стеффі Лутц.

Молоді C. nivalis є зеленими через їх фотосинтезуючі хлоропласти, і у них є дві схожі на хвіст структури, звані джгутиками для плавання. У міру дорослішання вони втрачають рухливість і виробляють унікальні пристосування для виживання в екстремальних умовах, включаючи вторинну ізолюючу клітинну стінку і шар червоних каротиноїдів, який змінює свій колір з зеленого на жовтогарячий і червоний.

«Цей шар захищає водорості від ультрафіолетового випромінювання», – пояснили у Національному антарктичному науковому центрі України на своїй сторінці в Facebook.

Каротиноїди також допомагають водоростям вбирати більше тепла, що, в свою чергу, створює більше талої води для їх росту.

Водночас експерти вказують на те, що цвітіння льоду в Антарктиді – це ще й свідчення про наступ глобального потепління.

4018 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up