Премії для обдарованої молоді від ЛМР

Нацбанк: Зміцнення гривні не шкодить економіці

Зміцнення гривні мало кілька позитивних наслідків – воно сприяло зниженню інфляції та зумовило економію державного бюджету на обслуговуванні боргу в іноземній валюті.

Про це повідомляє пресслужба НБУ у Facebook, коментуючи заяви про шкідливість міцної гривні для економіки.

“Зміцнення гривні мало багатосторонній вплив на економіку. З одного боку, ревальвація зменшує доходи бюджету за окремими податками та гривневу виручку експортерів. З іншого боку, зміцнення гривні в 2019 році мало низку позитивних наслідків. По-перше, воно сприяло зниженню інфляції до цілі у 5%, що, зокрема, є важливим кроком для зниження відсоткових ставок і активізації кредитування. По-друге, воно зумовило економію державного бюджету на обслуговуванні боргу в іноземній валюті”, – йдеться в повідомленні.

Читати також:  В Україні ще один банк заявив про наміри ліквідуватися

У Нацбанку зазначили, що минулорічна ревальвація – це нове явище для української економіки. Воно є важливим для відновлення довіри до національної валюти, яка за умови гнучкого курсоутворення може не тільки послаблюватися, а й зміцнюватися під впливом ринкових факторів.

“У минулому році ми мали сприятливу ситуацію на валютному ринку не тільки через інвестиції нерезидентів у державні облігації (ОВДП), а й внаслідок підвищення продуктивності в окремих секторах економіки, зокрема, аграрному, зростання експорту послуг, зокрема й IT тощо”, – зауважили в НБУ.

Читати також:  G7 закликали Верховну Раду обрати голову НБУ

Регулятор вкотре нагадав, що він жодним чином не впливає на рух курсу гривні, який зумовлюється ринковими чинниками. Нацбанк лише згладжує надмірні коливання на валютному ринку, але не протидіє тенденціям. У минулому році НБУ використовував сприятливу ситуацію на валютному ринку і загалом викупив з ринку у резерви надлишок валюти на суму майже 8 млрд дол. США, що, до речі, практично вдвічі перевищує обсяг інвестицій нерезидентів в ОВДП.

254 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up