«Кроки» без відповіді

Мюнхенська безпекова конференція виявилася випробуванням для української владної команди. Попри очікування на Банковій, загрозу Володимиру Зеленському у столиці Баварії становив не Петро Порошенко.

На початку конференції, яка претендує на статус одного з найбільш авторитетних форумів з міжнародних відносин у світі, було оприлюднено «12 років до посилення безпеки в Україні та Євроатлантичному регіоні». До створення документу виявилися причетними і троє українських експертів, а його зміст – це суміш раціональних пропозицій та категорично неприйнятних для України ініціатив. Про припинення вогню та деокупацію ОРДЛО у документі не йдеться, проте пропонується «обговорити українську ідентичність» за участю Росії, Польщі та Угорщини.

Як виявилося, в активі команди Зеленського для Мюнхена – добре написаний текст промови, кілька домашніх заготовок, які відображають розуміння братами Шефірами особливостей сучасних міжнародних відносин і все… Не було проривної ініціативи, яка б змусила змінити вектор обговорення врегулювання на Донбасі без участі України. Хоча у Мюнхені з президентом Зеленським прилетіли всі (!) керівники силового блоку, включаючи міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, позиція української делегації не стала наступальною.

Справді, Мюнхенська конференція не ухвалює жодних зобов’язуючих рішень, це – місце зустрічі істеблішменту з усього світу. Завдання української влади на подібних заходах – не допустити переміщення фокусу уваги світової спільноти з агресивних дій Росії та зменшення санкцій проти Кремля. Виступи представників західного світу засвідчили відсутність консенсусу всередині «колективного Заходу» щодо Росії, позиції визначаються насамперед економічними резонами. Тому Україні потрібна кристалізація національних інтересів, якої наразі не спостерігається.  І такий стан справ становить реальну загрозу.

Євген Магда, директор Інституту світової політики.

2340 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up