коронавірус

Із Китаю евакуюють лише здорових громадян України – посадовець

Українські громадяни, які перебувають в китайському місті Ухань, де запроваджено суворий карантин через спалах коронавірусу, прибудуть на Батьківщину у четвер, 20 лютого.

Про це на брифінгу заявив заступник міністра охорони здоров’я України Віктор Ляшко, повідомляє Укрінформ.

“Літак відлітає за українцями у вівторок (18 лютого – ред.), прибуття ми очікуємо у четвер (20 лютого – ред) на територію України” – сказав Ляшко.

Він додав, що сьогодні на засіданні урядового оперативного штабу затверджено алгоритм прийому, супроводу і поселення евакуйованих, а також виділено кошти з резервного фонду для їх утримання впродовж 14 днів.

Ляшко наголосив, що евакуйовуватимуть людей без симптомів, їх двічі оглянуть лікарі – китайські медики та українські медики з Центру медицини катастроф безпосередньо перед посадкою в літак. З Уханя планують евакуювати 49 громадян України і близько 25 іноземних громадян, які також по прибуттю в Україну пройдуть 14-денний карантин.

“Це загальноприйнятна практика, що евакуювати будуть здорових людей”, – заявив Ляшко. За його словами, в самому літаку простір буде поділений таким чином, щоб виключити інфікуванням між пасажирами, на випадок якщо у когось з’являться симптоми захворювання чи погіршиться самопочуття – в літаку передбачена окрема зона обсервації, де хворий буде знаходитися до прибуття.

Наразі МОЗ, за інформацією Ляшка, обрало з-поміж 100 два заклади – один основний, один резервний, де будуть знаходитися протягом 14 діб евакуйовані з Уханя українські та іноземні громадяни, екіпаж літака. Водночас Ляшко зауважив, що час карантину може бути змінений, якщо останні наукові дані будуть свідчити, що інкубаційний період вірусу менший або більший за 14 діб.

Також він наголосив, що держава має право встановлювати тимчасові обмеження людей, які прибули з неблагополучних місць на основі закону України про захист населення від інфекційних хвороб, і нагадав, що уряд прийняв відповідне розпорядження 3 лютого. Тимчасове обмеження іноземних громадян здійснюється на підставі міжнародних медико-санітарних правил ВООЗ, які прийняті більшістю країн світу.

Нагадаємо, що депутати селищної ради Шкла заборонили поселяти на місцевому курорті евакуйованих з Китаю громадян України.

411 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up